SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Broker FM wypłaci sporę dywidendę

Broker FM ocenia, że rynek reklamy wzroście w tym roku o 11%.

Zarząd Brokera FM, właściciela radia RMF FM, zarekomenduje WZA spółki przeznaczenie na wypłatę dywidendy 3,3 mln zł z ubiegłorocznego zysku netto, co daje 1 zł na akcję, podała spółka w komunikacie w czwartek wieczorem.

Broker FM miał po audycie 20,06 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2005 roku wobec 12,09 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie rocznym.

Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 22,68 mln zł wobec 17,31 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody wyniosły 173,57 mln zł wobec 150,00 mln zł rok wcześniej.

We wcześniejszym raporcie kwartalnym podano, że wynik netto za cały rok wyniósł 19,74 mln zł.

Broker FM przewiduje, że w tym roku rynek reklamy wzrośnie o około 11%. W ocenie spółki, także 11-procentową dynamikę wzrostu odnotuje rynek reklamy radiowej, poinformował Broker w raporcie rocznym. W zeszłym roku rynek reklamy w radiu zwiększył swoją wartość o 12%.

„Oczekiwać można, iż dynamika rynku reklamy nadal będzie wysoka i w ujęciu netto (po uwzględnieniu średnich rabatów udzielanych reklamodawcom) spodziewać się można wzrostu rynku na poziomie ok. 11 % w 2006 roku. Podobnie wysoka dynamika (ok. 11%) charakteryzować będzie radio, którego wysoki przyrost budżetów z 2005 roku utrzyma się, osiągając w 2006 roku wartość ok. 490 mln zł w ujęciu realnym” – czytamy w komunikacie spółki.

W ocenie Brokera, za optymistycznymi prognozami dla rynku reklamy radiowej przemawia spodziewany wzrost dynamiki PKB i konsumpcji w Polsce, jak również zapowiedź podwyżek cen reklam w telewizji oraz atrakcyjne dla reklamodawców wydarzenia sportowe, jak mistrzostwa świata w piłce nożnej.

Udział RMF FM w rynku reklamy radiowej, według danych Expert Monitora (dane cennikowe, bez autopromocji), wyniósł w ubiegłym roku 29,8 % i był największy na rynku. Na drugim miejscu znalazło się Radio Zet (25,2 %), na trzecim Grupa Time ZPR (15,8 %), a na czwartym radiostacje Agory (7%).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Broker FM wypłaci sporę dywidendę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl