SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Brytyjczycy to pedofile, narkomani i chuligani'

Rumuńska Libertatea i brytyjski The Sun prowadzą emocjonalne kampanie oczerniające w swoich krajach Brytyjczyków i Rumunów.

Najlepiej sprzedająca się gazeta rumuńska rozpoczęła kampanię nazywającą Brytyjczyków “pedofilami, narkomanami i chuliganami” po ukazaniu się na łamach brytyjskich tabloidów negatywnych artykułów o mieszkańcach Rumunii.

Kampanię w Rumunii rozpoczął w piątek codzienny tabloid Libertatea artykułem zatytułowanym „I kto to mówi”, który ilustruje wyciągnięty środkowy palec. Artykuł, który pokrywa całą pierwszą stronę gazety odnosi się do ostatniego artykułu The Sun w którym gazeta twierdzi, że to rumuńscy imigranci sprowadzili AIDS na Wyspy Brytyjskie. 

     

Urzędnicy rumuńscy zareagowali na publikację The Sun przez stwierdzenie, że przypadków AIDS w Wielkiej Brytanii jest osiem razy więcej niż w Rumunii, ale dużo dalej idzie Libertatea pisząc: ”Mamy dość angielskich pedofilów”. Gazeta napisała również: „Brytyjscy dziennikarze zdają się być szaleni. The Sun napisał w czwartek, że Wielka Brytania została okaleczona AIDS przez rumuńskich imigrantów. W odpowiedzi na to chcemy przypomnieć liczne przypadki złapania brytyjskich pedofilów na terenie Rumunii”.

Na dwóch stronach znajdujących się w środku wydania gazeta napisała, że rumuńscy urzędnicy od razu zareagowali na publikację, a artykuł Libertatea jest przejawem dziennikarskiego „obowiązku”, który nakazuje w tej sytuacji „powiedzieć prawdę o Anglikach”. W podtytule czytamy: „Anglicy = pedofile, narkomani, chuligani”. Gazeta podaje również czytelnikom adresy email i numery telefonów do The Sun zachęcając ich do pisania tego, co myślą o artykule brytyjskiego tabloidu.

W podsumowaniu rumuńska gazeta napisała: ”Libertatea pragnie zauważyć, że problemy powodowane przez Brytyjczyków na terenie całej Europy są dużo poważniejsze niż te przypisywane Rumunom. Chuligaństwo, alkoholizm i seksualne dewiacje to tylko niektóre rzeczy, którymi można obarczyć Brytyjczyków przybywających do Rumunii. Najpoważniejszym problemem jest jednak pedofilia. Chcemy w naszej kampanii mówić prawdę, tak, aby brytyjscy dziennikarze przyjrzeli się najpierw obywatelom Wielkiej Brytanii”. Gazeta zauważa, że archiwum rumuńskiej policji pełne jest pedofilskich spraw dotyczących Brytyjczyków odwiedzających Rumunię. Na swoich łamach przypomina najpoważniejsze przypadki rzekomo dotyczące brytyjskich obywateli. „Mówimy o dzieciach, których psychika została naruszona przez zwierzęce instynkty pewnych mężczyzn, dla których duch tradycjonalizmu brytyjskiego zredukowany jest do poziomu instynktów ze Stone Age.”

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Brytyjczycy to pedofile, narkomani i chuligani'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl