SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

BZ WBK: nawet do 90% dywidendy z zysku za br.

Zarekomendujemy na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy najwyższą dywidendę, na jaką będziemy mogli sobie pozwolić.

Zapowiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej prezes banku Jacek Kseń.

W poniedziałek BZ WBK ogłosił wyniki finansowe po I kw. 2006 roku. Bank osiągnął w tym okresie 175,39 mln zł skonsolidowanego zysku netto, wynik odsetkowy na poziomie 241,20 mln zł i wynik z tytułu opłat i prowizji w wysokości 234,23 mln zł. Na przychody banku w I kw. w 1/3 złożyły się przychody z tytułu bankowości inwestycyjnej, które w analogicznym okresie ub.r. stanowiły 20% przychodów.

Aktywa zarządzanych przez bank funduszy wynosiły na koniec ub.r. 3,2 mld zł. Po kilku miesiącach br. kwota ta wynosi już 11,5 mld zł.

„Dobre wyniki osiągnęły też nasze spółki leasingowe oraz dom maklerski. Na wynik banku za I kwartał wpłynęła także sprzedaż Lubelskich Zakładów Przemysłu Skórzanego” – powiedział na konferencji prezes BZ WBK.

W I kw. br. bank odnotował 37-proc. wzrost liczby kont internetowych licząc rok do roku oraz 114-proc. wzrost kredytów hipotecznych. „Najlepsze w zakresie kredytów są zawsze kwartały II i III. Na koniec roku przychód z tytułu kredytów powinien być zadowalający” – stwierdził Kseń.

Na wynik banku za br. wpłynie również planowana przez bank sprzedaż jednej z dwóch nieruchomości we Wrocławiu o wartości ponad 20 mln zł.

Wszystko to sprawia, że dywidenda, jaką bank wypłaci w przyszłym roku, może być wysoka. „Obecnie wskaźnik ROE wynosi 16%. Wymóg nadzoru bankowego to minimum 8%, minimum w naszej grupie to 10%, a naszym celem jest 12%. Wszystko ponad ten poziom może być przeznaczone na dywidendę” – powiedział Jacek Kseń.

Na wypłatę dywidendy za 2004 rok bank przeznaczył 40% zysku, czyli 177,29 mln zł, co dało wypłatę w wysokości 2,43 zł na akcję.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BZ WBK: nawet do 90% dywidendy z zysku za br.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl