SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Canal+ Cyfrowy ze wzrostem przychodów i EBITDA w 2010 roku

Canal+ Cyfrowy zakończył 2010 rok utrzymując wzrost wyników finansowych. Przychody wzrosły o 7 proc., zaś wskaźnik EBITDA poszedł do góry o 2,5 proc. Baza abonentów Cyfry+ się nie zmieniła, ale uległa poprawie jej struktura.

Canal+ Cyfrowy ze wzrostem przychodów i EBITDA w 2010 roku

Przychody należącej do francuskiego koncernu Vivendi firmy w ub.r. wyniosły 1369 mln zł (rok wcześniej 1279 mln zł), zaś EBITDA (zysk przed potrąceniem odsetek, deprecjacji, podatku i amortyzacji) ukształtowała się na poziomie 250 mln zł (244 mln zł). Wysokości zysku netto spółka nie podaje. W 2009 roku wyniósł on 138,8 mln zł.

- Canal+ Cyfrowy jest w zdrowej kondycji finansowej. Nie mamy żadnego zadłużenia; utrzymaliśmy wzrostowy trend wyników finansowych w 2010. To pozwala nam myśleć w kategoriach długofalowego rozwoju i inwestycji. Przede wszystkim w kontent typu premium: więcej emisji w HD i 3D, nowe produkcje własne, najlepszej jakości programy na wyłączność. W 2010 wzmocniliśmy naszą ofertę sportową przedłużając umowy na prawa sportowe do najlepszych piłkarskich lig: angielskiej, hiszpańskiej i włoskiej oraz zrealizowaliśmy pierwszą w Polsce transmisję w 3D - podkreśla Jacques Aymar de Roquefeuil, prezes Canal+ Cyfrowego.
 
Jak już podawaliśmy, liczba abonentów Cyfra+ na koniec 2010 roku wyniosła 1,55 mln i nie zmieniła się w porównaniu do końca 2009 roku. - Powiększanie bazy abonenckiej nie jest trudne, gdy stosuje się agresywne promocje. My postawiliśmy na poprawę jej struktury - powiedział  Aymar de Roquefeuil w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”. Spółka nie ujawnia jednak, jakie ARPU osiągnęła w 2010 roku, informuje jedynie, że wskaźnik ten wykazuje “tendencję rosnącą”

W ub.r. firma wzbogaciła ofertę kanałów Cyfry+ dołączając 20 nowych stacji, w tym pięć w wysokiej rozdzielczości. Firma rozwijała również własne kanały premium i tematyczne, zwiększając ich dystrybucję oraz inwestując w zawartość programową. Stacje tematyczne spółki zwiększyły zasięg w sieciach kablowych średnio o 20 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Canal+ Cyfrowy ze wzrostem przychodów i EBITDA w 2010 roku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kot_Sylwester
Prosiłbym o Ale Kino i Planete w wersji HD
Z góry dziękuję :)
8 8
odpowiedź