SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CCC może osiągnąć 1 mld zł przychodów w 2009 roku

CCC, producent i dystrybutor obuwia szacuje, że w 2009 roku uda mu się osiągnąć 1 mld zł przychodów.

Zarząd CCC poinformował, że prognoza finansowa zakładająca wypracowanie zysku netto wysokości 61 mln zł i przychodów wysokości 412 mln zł w 2006 roku zostanie zrealizowana, a być może nawet przekroczona.

„Nie widzimy zagrożeń dla wykonania prognozy finansowej na 2006 rok. Zysk netto został już zrealizowany w 46%, a czwarty kwartał jest dla spółki najlepszy pod względem sprzedaży. Wstrzymamy się jeszcze w korektą, ale spodziewamy się, że wynik będzie lepszy od prognoz” - powiedział podczas konferencji prasowej we czwartek Mariusz Gnych, wiceprezes zarządu CCC.

I dodał, że jeśli zysk przekroczy 10% prognozy zysku po trzecim kwartale, na co są spore szanse, wówczas spółka poinformuje o podniesieniu prognozy za ten rok.

W pierwszym półroczu przychody CCC wyniosły 187,12 mln zł i były wyższe od osiągniętych rok wcześniej o 20,3%. Zysk netto wyniósł na koniec czerwca 28,02 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 52% licząc rok do roku.

„Lepsze wyniki zawdzięczamy w przeważającej mierze wyższym marżom, lepszej kolekcji oraz niższym kosztom wytworzenia towaru, spowodowanym produkcją dłuższych serii kolekcji” - powiedział Mariusz Gnych.

Stopa zwrotu z kapitału wyniosła 12,9% wobec 10,1% rok wcześniej. Rentowność netto wyniosła 15% wobec 11,8% rok wcześniej, co oznacza wzrost o 27% licząc rok do roku.

Na początku roku spółka wprowadziła system motywacyjny wynagrodzeń w sieci detalicznej, co w dużej mierze zaowocowało wzrostem sprzedaży w istniejących sklepach o 8,04% na koniec I półrocza wobec planu średniorocznego 5% wzrostu.

„Udaje nam się pozyskiwać dla istniejących sklepów nowych klientów, dzięki czemu zanotowaliśmy wzrost sprzedaży na tych samych jednostkach o ponad 8%. Wzrost ten jest efektem nowego systemu wynagrodzeń, udanej kolekcji, oraz wyzszych marż” – powiedział wiceprezes.

W pierwszym półroczu CCC otworzył 13 z 40 planowanych na ten rok własnych sklepów. W Czechach zostały otwarte 2 z 10 planowanych na ten rok salonów sprzedaży.

Na początku września CCC ruszą nowe salony z obuwiem wyżej pozycjonowanym dla kobiet pod marką Quazi. W tym roku spółka chce otworzyć 10 takich salonów, a w kolejnym roku sieć ta zwiększy się o kolejnych 30 sklepów. Docelowo, do 2009 roku sieć salonów z obuwiem tej marki będzie liczyła 105 punktów. Produkcja butów marki Quazi na razie będzie odbywać się we Włoszech, jednak przy otwartych 40 sklepach firma rozpocznie produkcję w Polsce.

„Zmieniamy się, oferując droższy asortyment, aby dotrzeć do nowej grupy klientów i osiągać wyższe marży na sprzedaży. Na wiosnę przyszłego roku wystartujemy z nową marką zdrowotnego obuwia dla dzieci oraz butami sportowymi dla mężczyzn, co powinno dodatkowo zwiększyć obroty” – zapowiedział Dariusz Miłek, prezes zarządu spółki.

W pierwszym półroczu średnia marża na sprzedaży wyniosła 52,1%, wobec 49,9% na koniec 2005 roku zaś średnia sprzedaż w tym okresie wyniosła 162,16 mln zł wobec 167,43 mln zł na koniec 2005 roku.

W przyszłym roku CCC zamierza także uruchomić sieć butików dedykowanych kobietom, w których oprócz obuwia będą sprzedawane także akcesoria skórzane, dodatki. Na koniec 2008 roku sieć ta będzie liczyła 35 punktów. Spółka zamierza także poszukać nowych rynków zbytu za wschodnią granicą. W 2007 roku planowane jest otwarcie 3 sklepów CCC w Moskwie, a stopniowo ich liczba ma wzrosnąć do około 50.

Docelowo, do 2008 roku CCC chce mieć około 200 sklepów własnych i 150 franszyzowych w Polsce i około 40 sklepów w Czechach. Obecnie sieć sklepów spółki wynosi 261, czego sklepy własne stanowią 119, franszyzowe 116, a sklepy partnerskie, z których spółka systematyczne wycofuje się, 15.

Ilościowy udział Grupy CCC w rozdrobnionym rynku producentów obuwia szacowany jest na 2,5%, a w rynku sprzedaży detalicznej na 5%, co daje firmie pozycję lidera w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CCC może osiągnąć 1 mld zł przychodów w 2009 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl