SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Celnicy przygotowali aplikację mobilną dla osób przekraczających granicę

Celnicy przygotowali bezpłatną aplikację na urządzenia mobilne, która ma być pomocna dla osób przekraczających granicę, zwłaszcza kierowców ciężarówek wyjeżdżających na Wschód.

fot. Shutterstock.com Article

Jak poinformował rzecznik Izby Celnej w Białymstoku Maciej Czarnecki, aplikacja pod nazwą "Granica" udostępnia informacje o aktualnej sytuacji na polskich drogowych przejściach granicznych z Rosją, Białorusią i Ukrainą, w tym o długości kolejek, średnim czasie oczekiwania na odprawę czy prognozowanych przez służby graniczne zmianach tej sytuacji.

"Daje to możliwość zaplanowania i wyboru najdogodniejszego przejścia granicznego przez kierowców zarówno w ruchu towarowym, jak i osobowym" - dodał Czarnecki.

Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi, za darmo, w sklepach poszczególnych systemów. Dostępna jest w sześciu językach: polskim, angielskim, rosyjskim, ukraińskim, białoruskim i niemieckim.

Daje możliwość m.in. zmiany typu pojazdu przy wyszukiwaniu informacji o długości kolejek i kierunku podróży. "Kierowca planujący przekroczenie granicy będzie miał wyliczony indywidualny czas, który pozostał do wjazdu na teren danego przejścia zarówno w kierunku wywozowym, jak i przywozowym do Polski" - dodał rzecznik Izby Celnej w Białymstoku.

Aplikacja daje też możliwość prognozy czasów oczekiwania na kolejny tydzień na podstawie danych archiwalnych z serwisu granica.gov.pl. Dzięki synchronizacji z serwisem jest też możliwość wysłania użytkownikowi powiadomień i komunikatów we wszystkim możliwych do wyboru językach.

Aplikacja jest dostępna w Google Play, App Store i Windows Store.

Czarnecki dodał, że pod koniec grudnia na wszystkie drogowe przejścia graniczne z Rosją, Białorusią i Ukrainą trafi blisko 100 tys. ulotek z informacją o aplikacji, by zachęcić podróżnych do korzystania z niej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Celnicy przygotowali aplikację mobilną dla osób przekraczających granicę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl