SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Centrum Myśli Jana Pawła II startuje z telewizją Foksal Eleven (wideo)

18 maja ruszy Foksal Eleven, internetowa telewizja tworzona przez wolontariuszy Centrum Myśli Jana Pawła II. Ma prezentować wartości istotne dla Jana Pawła II i skupiać różne środowiska.

Article

- Będzie to telewizja, jakiej dotąd nie było. Tworzona siłą wolontariuszy, skupi wokół siebie środowiska o różnym zabarwieniu, mocno od siebie oddalone. Punktem wyjścia dla programów Foksal Eleven są wartości, które były dla Jana Pawła II istotne - informuje w Adrian Sinkowski, rzecznik Centrum Myśli Jana Pawła II.

- Chcemy tworzyć miejsce, które łączy, nie dzieli - deklaruje Tomasz Kempski, redaktor Foksal Eleven. „Punktem wyjścia dla Foksal Eleven są wartości, które były dla Jana Pawła II istotne: literatura, kwestie społeczne, edukacja czy nauka, metapolityka. Na ich temat dyskutować będą różne środowiska. Od „Christianitas" do „Krytyki Politycznej", od Fundacji Świętego Mikołaja do Fundacji Bęc Zmiana, od „Zeszytów Literackich" do portalu Rebelya." - czytamy w komunikacie.

- Foksal Eleven będzie platformą wymiany opinii. Telewizję można porównać do tworzącego się think-thanku, tyle że ludzie, którzy realizują programy, nie robią tego z myślą o żadnej partii ani środowisku politycznym - przekonuje Kempski.

Programy społeczne Foksal Eleven będą m.in. zwracać uwagę na bariery stawiane osobom wykluczonym lub niepełnosprawnym. W programach kulturalnych omawiane będą nowości wydawnicze i kinowe. Z programów skupiających się wokół idei widzom przybliżone zostaną różne koncepcje myślenia o społeczeństwie. W nagraniach wezmą udział m.in. Jadwiga Staniszkis, Antoni Libera, Dorota Masłowska, duet Paula i Karol, Redbad Klynstra, Maciej Zięba.

Ponadto emitowane będą dwa pasma na żywo: rano i wieczorem. W każdym tygodniu w studio, które znajduje się na 1Piętrze, odbędą się trzy debaty na żywo z udziałem publiczności.

Foksal Eleven w większości tworzą wolontariusze, którym Centrum Myśli Jana Pawła II zapewniło profesjonalne szkolenia z obsługi kamery i montażu. Telewizja swoją nazwę zawdzięcza miejscu, w którym ma siedzibę (Warszawa, ul Foksal 11). Stację od 18 maja będzie można oglądać w serwisie FoksalEleven.pl.

Z kolei w sobotę 18 maja, dokładnie w 93. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, zostanie utworzony think-thank pod patronatem Jana Pawła II. - Zjawisko, jakim jest pokolenie JP2, powołały do życia media. Z kolei medium, jakim jest Foksal Eleven, ma potencjał, aby obudzić to pokolenie z powrotem do życia - twierdzi Michał Łuczewski, socjolog z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Foksal Eleven wspierają m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteka Narodowa, Czuły Barbarzyńca, Kinoteka, Pro Club (dystrybutor sprzętu Canona w Polsce) i trzydzieści innych podmiotów z sektora publicznego i NGO.

Dołącz do dyskusji: Centrum Myśli Jana Pawła II startuje z telewizją Foksal Eleven (wideo)

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Joanna
Jeśli chociaż połowa z tych zapowiedzi zostanie zrealizowama, jest szansa na telewizję, która da odpór stacjaom komercyjnym i coraz bliższej im telewizji państwowej. Rozmawa może być interesująca, a program typu "gadające głowy" wcale nie musi być gorszy od disco polo, choć dla innego widza. Trzymam kciuki i na pewno będę oglądać. Mam nadzieję, że będzie to również telewizja internetowa.
odpowiedź
User
Kawka
Sądząc po nazwie , telewizja będzie nadawać tylko po angielsku.
odpowiedź
User
fred48
REWELACYJNY POMYSŁ_JEŻELI BĘDZIE ZREALIZOWANY POD KURATELĄ PROFESJONALISTÓW_ŻYCZĘ POWODZENIA!
odpowiedź