SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Cenzura w Gazecie Wyborczej"

Ubiegający się o fotel prezydenta Łodzi kandydat PO po ocenzurowaniu jego felietonu zrezygnował z redagowania "GW".

Łódzka „Gazeta Wyborcza” podobnie, jak niedawno „Stołeczne” wydanie, przeprowadziła w tym tygodniu akcję, w której każdy z kandydatów na prezydenta miał wcielić się w redaktora prowadzącego. Efekty ich pracy dziennikarskiej mieli ocenić czytelnicy gazety. Każdy z kandydatów w dniu redagowania gazety mógł opublikować własny felieton.

W poniedziałek redaktorem prowadzącym był Krzysztof Makowski, kandydat Lewicy i Demokratów. We wtorek redaktorem prowadzącym miał być Krzysztof Kwiatkowski, kandydat Platformy Obywatelskiej, drugi w sondażach. Kwiatkowski zrezygnował jednak w połowie dnia z redagowania, pożegnał się z dziennikarzami i wyszedł z redakcji, ponieważ naczelna łódzkiego dodatku Barbara Piegdoń-Adamczyk, nie wyraziła zgody na publikację jego felietonu.

„Zamówienie z naszej strony było, aby felieton koncentrował się na sprawach Łodzi. On tymczasem posiadał znamiona agitacji wyborczej, na którą nie mogliśmy pozwolić, aby znalazła się w przestrzeni gazety. Felieton kończył się zdaniem „proszę Państwa o udział w wyborach i o głos na mnie”. Redagowanie gazety przez osoby publiczne ciągle jeszcze traktujemy bardziej jak zabawę, a nie jak to miało miejsce w tym przypadku, podszczypywanie konkurencji. Doszło do konfliktu interesów. Każda ze stron przystała przy swoim” – mówi wortalowi „Wirtualnemedia.pl” Barbara Piegdoń-Adamczyk.

Wczoraj felieton Krzysztofa Kwiatkowskiego wydrukował  „Dziennik Łódzki” jako płatne ogłoszenie. Kwiatkowski zwołał też konferencję prasową pod hasłem „Cenzura w Gazecie Wyborczej”.

Dzisiejsze wydanie łódzkiej „GW” przygotował Jerzy Kropiwnicki, lider w sondażach na prezydenta Łodzi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Cenzura w Gazecie Wyborczej"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl