SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Chcą lepszych baterii

Badania przeprowadzone przez grupę TNS znalazły odpowiedz na pytanie: Czego naprawdę chcą współcześnie użytkownicy telefonów komórkowych oraz urządzeń PDA?

Wyniki badań grupy TNS mogą zaskakiwać. Współcześni użytkownicy telefonów komórkowych oraz urządzeń PDA nie marzą o sieci 3G, mobilnej telewizji, wbudowanych odtwarzaczach mp3 czy systemach GPS. Największym marzeniem jest znacznie pojemniejsza bateria, tak przynajmniej deklaruje 75% spośród 7000 respondentów, pochodzących z 15 krajów.

Hanis Harun, dyrektor TNS, podkreślił, że wyniki dobitnie ukazują, że apetyt konsumentów na nowe, bardziej energochłonne serwisy i programy wciąż rośnie. Badania udowodniły również, że konsumenci w pełni rozumieją, że współczesne aplikacje podnoszą wymagania nie tylko wobec wolnej pamięci, ale również wobec żywotności baterii.

Respondenci, zaraz po mocniejszej baterii, wskazali, że bardzo ważna jest również: rozdzielczość wbudowanego aparatu cyfrowego oraz kamery (50%), możliwość korzystania z pełnej wersji Microsoft Office za pomocą swojego telefonu komórkowego lub PDA (42%) oraz 20 GB pamięci telefonu (41%).

Ankieta została przeprowadzona na grupie respondentów pomiędzy 16 a 49 rokiem życia, która zadeklarowała korzystanie z sieci Internet co najmniej raz w tygodniu. Przebadano m.in. mieszkańców Stanów Zjednoczonych, Chin, Australii, Brazylii, Niemczech, Rosji, Indii, Wielkiej Brytanii, Francji oraz Japonii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Chcą lepszych baterii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl