SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Chcą odwołać Kwiatkowskiego

Nowi członkowie rady nadzorczej TVP chcą doprowadzić do odwołania Roberta Kwiatkowskiego

"Życie Warszawy": Nowi członkowie rady nadzorczej TVP nie kryją, że chcą doprowadzić do odwołania Roberta Kwiatkowskiego i zapowiadają poprawę wizerunku publicznej telewizji.

"Tego oczekiwaliśmy" - komentują Juliusz Braun i Jarosław Sellin.

"Będę namawiał wszystkich kolegów z rady nadzorczej do odwołania prezesa TVP i jestem przekonany, że rada podzieli moją opinię" - powiedział Adam Pawłowicz, rekomendowany do rady przez Jarosława Sellina.

Zdaniem Pawłowicza, głos komisji śledczej powinien być wysłuchany, gdyż Robert Kwiatkowski symbolizuje to, co w TVP było najgorsze: układy interesów o charakterze patologicznym, korupcję, odsuwanie od anteny i zwalnianie niewygodnych.

Według cytowanego przez "Życie Warszawy" Pawłowicza, za prezesury Kwiatkowskiego TVP działała w sposób rozbieżny z duchem telewizji publicznej.

Jestem przekonany, że rada podzieli moją opinię - dodaje nowy członek Rady nadzorczej.

Pawłowicz zapowiada wprowadzenie zasady wyboru prezesa TVP w drodze konkursu i poszukiwania kandydatów wśród menedżerów nie związanych z branżą.

Profesor Tadeusz Kowalski nominowany przez Juliusza Brauna uważa, że skoro KRRiT zdecydowała wymienić tak radykalnie skład rady nadzorczej TVP, to nie oczekuje utrzymywania stanu obecnego. Jego zdaniem, rada nadzorcza na jednym z pierwszych posiedzeń zajmie się problemem powiązań biznesowych i rodzinnych kierownictwa telewizji z producenckimi spółkami.

"Wybór obecnej rady nadzorczej TVP jest czytelnym sygnałem wspólnego celu KRRiT. Uznaliśmy, że potrzebne są radykalne zmiany, przede wszystkim bezstronny i uczciwy nadzór nad jej działalnością. Nikt nie argumentował głośno, że chodzi o odwołanie Roberta Kwiatkowskiego, ale było oczywiste, że nowa rada oznacza w przyszłości zmianę zarządu" - powiedział dziennikarzowi "Życiu Warszawy" członek KRRiTV, Jarosław Sellin.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Chcą odwołać Kwiatkowskiego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl