SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cinema City w 2 lata otworzy w Polsce 5 kin

Cinema City chce do przełomu 2007 i 2008 roku otworzyć w Polsce co najmniej pięć nowych wielosalowych kin.

W maju firma otworzyła osiemnaste kino w Polsce w łódzkim centrum handlowym Manufaktura. Wartość tej ostatniej inwestycji to około 12 mln euro, poinformował agencję ISB Rafał Rybski, dyrektor operacyjny Cinema City Poland.

Spółka matka polskiej sieci kin, izraelska firma Cinema City International, która planowała debiut na warszawskiej GPW, na razie nie przygotowuje debiutu na warszawskim parkiecie, ale nie wyklucza,że może dojść do niego jeszcze w tym roku.

„Obecnie nie ma przygotowanego planu wprowadzania akcji Cinema City na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie w 2006 r. Jednakże zarząd Cinema City na bieżąco analizuje sytuację i nie wyklucza możliwości wejścia spółki na warszawski parkiet jeszcze w 2006 r.” – poinformował agencję ISB Mooky Greidinger, prezes Cinema City International.

Cinema City International działa obecnie na pięciu rynkach: w Izraelu, gdzie ma ponad 20 multipleksów, w Polsce (18 kin), na Węgrzech (13 kin), w Czechach (3 multipleksy) oraz w Bułgarii, gdzie w Sofii do końca czerwca powinno być otwarte pierwsze kino tej sieci.

„Otworzyliśmy w Łodzi osiemnaste kino w Polsce. Wartość tej inwestycji to mniej więcej 12 mln euro. Kino ma 14 sal w tym Imax, więc sama budowa pochłonęła spore środki. Do tego dochodzą jeszcze koszty wykończenia wnętrz i aparatury. To będzie nasza największa inwestycja w Polsce” – powiedział Rybski.

Dyrektor operacyjny Cinema City zapowiada dynamiczną rozbudowę sieci multipleksów w Polsce.

„Wstępnie Cinema City zakładała, że wybuduje w Polsce 25 multipleksów, ale jest duże zapotrzebowanie na tego rodzaju kina i już niedługo przekroczymy tę liczbę” – powiedział Rybski.

„Do końca tego roku oddamy do użytku kino w Rybniku, w pierwszym kwartale 2007 roku w Lublinie i Sosnowcu, a na przełomie 2007 i 2008 roku w Bydgoszczy i Gliwicach. To są już projekty, nad którymi pracujemy, ale możliwe, że sieć szybciej się powiększy” – dodał.

Mają to być kina z 8-10 salami, każda z takich placówek zatrudnia najczęściej w niepełnym wymiarze godzin 60-80 osób. Większe 15-salowe kina zatrudniają po około 120 osób.

Obecnie Cinema City Poland posiada 202 ekrany w 18 multipleksach oraz 5 wielkoformatowych kin Orange IMAX. Firma ma blisko 40 proc.udział w rynku biorąc pod uwagę kina wielosalowe. W Polsce zatrudnia ok. 1000 osób w działach obsługi klienta, 120 kinooperatorów oraz 60 managerów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cinema City w 2 lata otworzy w Polsce 5 kin

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl