SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Co dalej z Polkomtelem?

KGHM: Jest szansa na porozumienie w sprawie Polkomtela do końca roku.

Jest szansa na porozumienie w sprawie sprzedaży przez duński koncern TDC udziałów w Polkomtelu do końca tego roku – wynika z wypowiedzi wiceprezesa KGHM Polska Miedź, Maksymiliana Bylickiego.

„Wcale nie jest powiedziane, że w ciągu jakichś dwóch, trzech miesięcy nie dojdzie do jakiegoś rozstrzygnięcia” - powiedział Bylicki dziennikarzom.

Myślę, że jest dobra wola wszystkich akcjonariuszy, żeby znaleźć rozwiązanie – dodał.

Bylicki podkreślił, że na transakcję zakupu akcji Polkomtela od TDC w budżecie inwestycyjnym KGHM jest zarezerwowany 1 mld zł. Spółka zastrzega, że gdyby do takiej transakcji nie doszło, możliwe jest przesunięcie tej kwoty na inne cele inwestycyjne.

O planowanych projektach inwestycyjnych spółka poinformuje w swojej nowej strategii, która ma być ogłoszona pod koniec października.

„ Na początku października zarząd przyjmie nową strategię. Zostanie ona ogłoszona pod koniec miesiąca – powiedział Bylicki.

Polscy akcjonariusze Polkomtela - PKN Orlen, KGHM Polska Miedź oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne chcą odkupić akcje spółki od duńskiego koncernu TDC, jednak transakcja ta została zablokowana przez innego akcjonariusza Polkomtela brytyjskiego Vodafone, który zakwestionował cenę zaproponowaną przez TDC. Obecnie trwa postępowanie arbitrażowe w tej sprawie.

Polskimi udziałowcami Polkomtela są: PKN Orlen i KGHM Polska Miedź (posiadają po 19,61% akcji), Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE; 17,56%) oraz Węglokoks (4,00%). Właścicielami pozostałych walorów są brytyjski Vodafone oraz duński TDC.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co dalej z Polkomtelem?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl