SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Co zrobi UniCredito?

MSP oczekuje od UniCredito terminu i sposobu sprzedaży akcji Banku BPH.

Minister skarbu Andrzej Mikosz zamierza spotkać się w tym lub przyszłym tygodniu z UniCredito Italiano i oczekuje wyznaczenia przez włoską grupę terminu i sposobu sprzedaży akcji Banku BPH.

„Mam nadzieję, że nastąpi to [spotkanie z UniCredito – przyp. ISB] w tym tygodniu, a jeśli nie, to w przyszłym tygodniu wyznaczony jest następny termin” – powiedział Mikosz dziennikarzom we wtorek.

„Spodziewam się, że w czasie tego spotkania dojdzie do ustalenia terminu sprzedaży akcji BPH i sposobu, w jaki zostanie to przeprowadzone” – dodał.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) poinformowało kilkanaście dni temu, że oczekuje w ciągu miesiąca „wyjścia” UniCredito, która po fuzji z niemieckim Bayerische Hypo- Und Vereinsbank (HVB) posiada ponad 71,03% akcji Banku BPH.

MSP wyjaśniło także, że UniCredito w umowie prywatyzacyjnej Banku Pekao SA zobowiązało się do niedokonywania inwestycji, również za pośrednictwem innych podmiotów, w akcje spółek prowadzących działalność konkurencyjną w Polsce.

Włosi czekają ciągle na zgodę nadzoru bankowego na wykonywanie prawa głosów na walnym zgromadzeniu Banku BPH. Na początku grudnia prezes BPH Józef Wancer powiedział, że spodziewa się, że Komisja Nadzoru Bankowego (KNB) podejmie taką decyzję w pierwszym kwartale 2006 roku.

W połowie czerwca tego roku rady nadzorcze UniCredito i HVB zatwierdziły warunki połączenia obu banków, zaś w lipcu akcjonariusze UniCredito zaakceptowali emisję akcji na przejęcie HVB, Banku Austria Creditanstalt AG oraz Banku BPH.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co zrobi UniCredito?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl