SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Coraz chętniej bierzemy kredyty mieszkaniowe

ZBP: Dynamika wzrostu kredytów mieszkaniowych w III kw. na poziomie II kw.

Dynamika wzrostu zadłużenia z tytułu kredytów mieszkaniowych ustabilizowała się w II kwartale br. na poziomie 10-proc. odnotowanych w II kwartale, powiedział w czwartek Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich (ZBP).

„Ten segment rynku wygląda nadal bardzo obiecująco. Wynik drugiego kwartału był bardzo dobry, dlatego spodziewałbym się czegoś w okolicach tego wyniku, bardziej stabilizacji niż wzrostu” – powiedział Pietraszkiewicz dziennikarzom w kuluarach targów „Twoje Pieniądze”.

Z danych ZBP wynika, że w drugim kwartale 2005 roku wartość kredytów mieszkaniowych udzielonych klientom indywidualnym wzrosła o 56% w stosunku do takiego samego okresu roku 2004 do 5,9 mld zł. W efekcie stan zadłużenia z tytułu kredytów mieszkaniowych dla klientów indywidualnych wzrósł o ponad 10% i wyniósł na koniec czerwca 37,7 mld zł.

W drugim kwartale 2005 roku klientom indywidualnym udzielono ponad 52 tys. kredytów, czyli o 30% więcej niż rok wcześniej.

Łączna wartość kredytów mieszkaniowych udzielonych w drugim kwartale 2005 roku wzrosła o ok. 55% r/r do ponad 6,2 mld zł, z czego ponad 85% stanowiły kredyty dla klientów indywidualnych. W efekcie stan zadłużenia z tytułu kredytów mieszkaniowych wzrósł o 9,0% w ciągu drugiego kwartału i wyniósł na koniec czerwca br. 42,7 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Coraz chętniej bierzemy kredyty mieszkaniowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl