SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Coraz więcej pirackich płyt

Ponad 1/3 sprzedanych płyt to pirackie kopie.

Z raportu opublikowanego przez Międzynarodową Federację Przemysłu Fonograficznego (IFPI) wynika, że stale wzrasta liczba pirackich płyt dostępnych na rynku. W zeszłym roku wśród wszystkich sprzedanych płyt 1/3 to płyty wydane nielegalnie.

"Przemysł fonograficzny walczy z piractwem. Jeśli przestaniemy walczyć to przestaniemy istnieć." - tłumaczy Jon Kennedy - prezes IFPI i dodaje - "Miliony dolarów wykorzystywane jest na wyprodukowanie i promocję ponad 100 milionów płyt rocznie, a jest to możliwe dzięki dobremu i efektywnemu wykorzystaniu prawa autorskiego."

Coroczny raport ukazuje również jak dobrze poszczególne kraje radzą sobie z wprowadzaniem zmian w prawie autorskim. Wiele krajów zaczęło stosować sankcje karne wobec producentów pirackich płyt, co wpłynęło na obniżenie nielegalnej produkcji do najniższego poziomu od pięciu lat.

Ale nie wszędzie prawo autorskie jest przestrzegane, a czarny rynek wciąż rośnie. Do krajów, które mają z tym problemy należą Kanada, Południowa Korea i Tajwan. Kanadyjski rząd pracuje już nad zmianą przepisów prawa autorskiego i stara się je dostosować do poziomu, jaki jest w Stanach Zjednoczonych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Coraz więcej pirackich płyt

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl