SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Coraz więcej użytkowników z szerokopasmowym dostępem do Internetu

W 2011 roku liczba użytkowników z szerokopasmowym dostępem do Internetu na całym świecie wyniesie 567 milionów - prognozuje firma badawcza In-Stat.

Obecnie szerokopasmowe łącze posiada 285 milionów osób, z czego 65 milionów doszło w ostatnich dwunastu miesiącach.

92 procent szerokopasmowych połączeń stanowią modemy kablowe i DSL. Natomiast w 2011 roku ponad połowa szerokopasmowego dostępu na świecie ma pochodzić z samych połączeń DSL.

Nieco inne statystyki podaje eMarketer, którego prognozy opierają się na definicji amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (Federal Communications Commission - FCC). FCC za szerokopasmowe łącze uważa takie, które oferuje szybkość 200 kb/s przynajmniej w jednym kierunku. Według eMarketera w ubiegłym roku szerokopasmowy dostęp do sieci miało 251,2 miliona gospodarstw domowych na świecie, a za cztery lata liczba ta wzrośnie do 497 milionów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Coraz więcej użytkowników z szerokopasmowym dostępem do Internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl