SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat i Plus łączą kluczowe działy, ale nie ma zwolnień

Cyfrowy Polsat i spółka Polkomtel zdecydowały o powołaniu pięciu wspólnych departamentów. Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu, zapewnia, że prace związane z formalnym połączeniem obu firm, przebiegają zgodnie z planem.

Dominik Libicki, prezes Cyfrowego PolsatuArticle

Połączone zostały departamenty marketingu, sprzedaży, obsługi klienta, utrzymania klienta oraz IT. Na czele wspomnianych departamentów stanęły wybrane osoby z Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu. Dyrektorem zarządzającym ds. marketingu została Beata Białkowska, dotychczasowa dyrektor marketingu Cyfrowego Polsatu, zaś funkcję dyrektora zarządzającego ds. strategii objął Szymon Ruta, syn Heronima Ruty, współwłaściciela Cyfrowego Polsatu i Polkomtela.

Na czele departamentu sprzedaży detalicznej stoi Zbigniew Wierzchołowski, szefem departamentu IT został Jarosław Chudziak, departamentu obsługi klienta - Grzegorz Sandel, a departamentu utrzymania klienta - Piotr Skrzypczak. Wraz z integracją działów IT, rozpoczynają się też prace nad połączeniem systemów IT obu spółek.

W komunikacie podano, że decyzja o połączeniu departamentów przyczyni się do „jak najlepszej integracji i współpracy pracowników obydwu spółek i pomoże w osiągnięciu ambitnych celów i wyzwań”. - Decyzje te zostały podjęte już teraz, gdyż intencją zarządów jest jak najszybsze wykorzystanie możliwości, jakie może dać współpraca obydwu firm - informują spółki.

- Nie będzie redukcji zatrudnienia związanej z połączeniem departamentów, gdyż Cyfrowy Polsat ma już zoptymalizowaną strukturę zatrudnienia, a w Polkomtelu nastąpiło to w ostatnich dwóch latach. Ilość zadań i wyzwań przed nami może tylko rosnąć - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.

Cyfrowy Polsat i Plus łączą też sieć sprzedaży, liczącą obecnie 1500 punktów. Docelowo we wszystkich punktach mają być sprzedawane produkty każdego z operatorów (obecnie dzieje się tak w części). Nie wiadomo jednak, ile ostatecznie punktów pozostanie w ramach połączonej sieci.

Transakcja przejęcia Polkomtela przez Cyfrowy Polsat została zawarta w listopadzie ub.r. i ma zgodnie z planem zakończyć się w pierwszym półroczu br. Spółka musi jeszcze m.in. złożyć prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat i Plus łączą kluczowe działy, ale nie ma zwolnień

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
No to teraz zawierając umowę z Plusem będzie można nieopatrznie zawrzeć umowę z CP bo dla nich to będzie jeden kit.
odpowiedź
User
Jerzy
i zawierając taką umowę będziesz miał najlepszą ofertę na szybki internet i TV satelitarną
odpowiedź
User
pavv
Dziękuję! Wolę nc+ i internet w ludzkiej formie czyli po kablu.
odpowiedź
User
olo
Póki co jedynym sukcesem Solorza jest wydanie 15mld na zakup Polkomtela. Głośne zapowiedzi rewolucji póki co są nie trafione, a właściciele wpychają na dyrektorskie stołki swoje niedoświadczone zawodowo pociechy. Jakoś nie widzę w kolorowych barwach przyszłości Cyfrowego Polsatu.
odpowiedź
User
Caro
Właśnie dzisiaj zdecydowałam się pożegnać z tą firmą. Z powodu niedopłaty 10 zł wynikającej z zakończenia okresu promocji kilkanaście razy byłam nękana chamskimi telefonami z call center CP. Niech spadają na drzewo
odpowiedź