SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat kupił Info-TV-FM

NFI Magna Polonia sfinalizował transakcję, w ramach której sprzedał spółkę Info-TV-FM, poinformowała spółka w komunikacie. Nabywcą jest Cyfrowy Polsat. Wartość całej transakcji wyniosła 29,03 mln zł, a Magna Polonia otrzymała 17,78 mln zł.

"Zbycie udziałów nastąpiło w związku ze ziszczeniem się wszystkich warunków zawieszających określonych w umowie sprzedaży (...) W związku z powyższym w dniu 30 stycznia 2012 r. na Cyfrowy Polsat przeszła własność wszystkich udziałów w kapitale zakładowym INFO-TV-FM. Dodatkowo zważywszy, że przeniesienie własności udziałów miało miejsce przed dniem 31 marca 2012 r. łączna cena sprzedaży wszystkich udziałów wskazana w raporcie bieżącym z dnia 28 października 2011 r. uległa podwyższeniu i wynosi 29.033.202,19 zł, z której to kwoty Fundusz otrzyma 17.777.029,70 zł w zamian za 2.427 udziałów w INFO-TV-FM o łącznej wartości nominalnej w wysokości 3.322.563,00 zł stanowiących 61,23% w kapitale zakładowym spółki.

Już wcześniej INFO-TV-FM zawarła z Cyfrowym Polsatem umowę serwisową, o świadczenie usługi emisji sygnału multipleksu w celu hurtowego oferowania audiowizualnych usług medialnych, w tym rozprowadzania programów radiofonicznych i telewizyjnych.

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat kupił Info-TV-FM

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grungaldier
CP ma spore możliwości inwestycyjne i to mi się bardzo podoba. Aż trudno zliczyć te wszystkie zakupy, jakie ostatnio poczyniono w CP, a to znak, że im na rozwoju bardzo zależy. A przecież do tego dochodzi też inwestycja w net LTE. Cóż, CP zdecydowanie przewodzi na rynku platform cyfrowych.
odpowiedź
User
Sulisław
CP kupuje, inwestuje czyli jeden wielki rozwój. Ta transakcja jest kolejnym krokiem w stronę uruchomienia tv mobilnej. Dziś może się wydawać, że to mało opłacalna usługa, nie zapominajmy jednak, że CP jest krok przed potrzebami klientów. Kiedy zapotrzebowanie będzie CP już będzie miał gotowy produkt. Podobnie było z LTE.
odpowiedź
User
uqfer
Podstawą zmian jest jak się zdaje rozwój LTE - i to jest bez wątpienia słuszna droga Cyfrowego Polsatu.
odpowiedź