SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyfrowy Polsat wirtualnym operatorem PTC

Cyfrowy Polsat SA został wirtualnym operatorem komórkowym (MVNO) Polskiej Telefonii Cyfrowej. Start pod koniec roku.

Jak podano w komunikacie prasowym 8 czerwca br. Rada Nadzorcza PTC zatwierdziła wynegocjowaną i podpisaną przez Zarząd Spółki umowę z Cyfrowym Polsatem. Jest to pierwsza tego typu umowa podpisana na rynku polskim. RN PTC zatwierdziła również kontrakt z drugim operatorem wirtualnym – szczegóły ujawnione zostaną w najbliższym czasie.

Współpraca między Polską Telefonią Cyfrową Sp. z o.o. a Cyfrowym Polsatem SA wykorzystuje synergię pomiędzy dwoma czołowymi polskimi firmami działającymi w obszarze nowoczesnych technologii i przekazywania informacji. Zdaniem Tadeusza Kubiaka, Dyrektora Generalnego PTC Sp. z o.o., największy operator komórkowy w Polsce jeszcze raz potwierdził, że jest pionierem we wprowadzaniu nowatorskich modeli biznesowych i atrakcyjnym partnerem dla nowych uczestników rynku telekomunikacyjnego, takich jak Cyfrowy Polsat SA. – „Dla PTC Cyfrowy Polsat jest atrakcyjnym partnerem, ponieważ dysponuje nie tylko świetnie rozpoznawalną marką, ale i wielusettysięczną rzeszą lojalnych klientów, którym może zaoferować nowe usługi przy pomocy naszej infrastruktury. Spodziewamy się nowego impulsu w rozwoju firmy dzięki współpracy z Cyfrowym Polsatem SA” – stwierdził Tadeusz Kubiak.

Dla Cyfrowego Polsatu wybór PTC jako partnera przy rozszerzaniu oferty o nowe usługi był czymś naturalnym. Według Dominika Libickiego, Prezesa Cyfrowego Polsatu, tylko PTC była brana pod uwagę w trakcie tworzenia biznesplanu nowego przedsięwzięcia: „Jest to nie tylko największa sieć komórkowa w Polsce, ale również posiadająca najlepszą infrastrukturę, zasięg i najnowocześniejszą technologię. Zespoły fachowców w PTC od lat mają dostęp do rozwiązań stosowanych przez Deutsche Telekom, największą firmę telekomunikacyjną w Europie i udziałowca PTC Sp. z o.o. Spodziewamy się, że nowe usługi uruchomimy jeszcze przed tegorocznym Bożym Narodzeniem”.

Dominik Libicki, szef Polsatu Cyfrowego, powiedział "GW", że dekodery firmy ma 750 tys. rodzin. I to je w pierwszej kolejności będzie chciał zachęcić do skorzystania z nowych usług komórkowych.

Szczegóły umowy nie są znane.

Operator MVNO nie ma własnej infrastruktury komórkowej i prowadzi swoją działalność w oparciu o sieć jednego z operatorów infrastrukturalnych. Kupuje od niego po cenach hurtowych połączenia, które następnie po cenach detalicznych odsprzedaje swoim klientom.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat wirtualnym operatorem PTC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl