SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Czas na obligacje

MinFin zaoferuje w I kw. obligacje za 14,8-24,3 mld zł, bony za 6,2-8,0 mld zł.

Ministerstwo Finansów podało, że w I kw. 2006 roku zaoferuje obligacje skarbowe o wartości 14,8-24,3 mld zł oraz bony skarbowe o wartości 2,6-3,8 mld zł, podał resort w komunikacie w czwartek.

Resort planuje w tym okresie:
-trzy przetargi obligacji dwuletnich, na których zaoferuje łącznie 5,5-7,5 mld zł;
-trzy przetargi obligacji pięcioletnich, na których zaoferuje łącznie 6,0-8,5 mld zł;
-jeden przetarg obligacji 10-letnich, z ofertą w wysokości 1,8-2,8 mld zł;
-jeden przetarg obligacji 12-letnich indeksowanych, z ofertą w wysokości 0,5-1,0 mld zł i/ lub jeden przetarg obligacji siedmioletnich zmiennoprocentowych, z ofertą w wysokości 1,0-2,5 mld zł;
-jeden przetarg obligacji 20-letnich, z ofertą w wysokości 1,0-2,0 mld zł.

Resort podał też, że przetargi zamiany przeprowadzane będą w zależności od sytuacji rynkowej, a obligacjami odkupywanymi będą papiery zapadające w okresie luty - sierpień 2006 roku.

Ewentualne emisje obligacji w systemie „private placement” o niestandardowych kuponach będą poprzedzane odpowiednimi zapowiedziami, podano także.

Ponadto resort podtrzymał plan wyemitowania w styczniu obligacji denominowanych w euro. Całkowite finansowanie zagraniczne potrzeb pożyczkowych z emisji obligacji oraz zaciąganych kredytów (ale głównie ze styczniowych euroobligacji) wyniesie 3-5 mld euro. Wcześniej resort podawał, że wyemituje euroobligacje za co najmniej 3 mld euro.

W pierwszym kwartale 2006 roku Ministerstwo Finansów chce także zaoferować bony skarbowe, które będzie sprzedawać na dwóch przetargach w każdym miesiącu.

Resort planuje dwa przetargi bonów 13-tygodniowych, z łączną ofertą 0,2 mld zł, oraz sześć przetargów bonów 52-tygodniowych, z łączną ofertą 6,0-7,8 mld zł.

Nie wyklucza także innych rodzajów bonów, w zależności od potrzeb związanych z zarządzaniem płynnością budżetu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Czas na obligacje

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gi87
popatrz też tu:

http://obligacja.blogspot.com
8 8
odpowiedź