SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Częściowy wyrok ws. Elektrim - Vivendi

Sąd Arbitrażu Międzynarodowego w Londynie wydał częściowe orzeczenie w sprawie sporu Elektrimu i Vivendi związanego z własnością udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), operatorze sieci Era i Heyah.

„W orzeczeniu częściowym (zamykającym pierwszą fazę postępowania) Trybunał Arbitrażowy, stwierdził, że: Trzecia Zmieniona i Ujednolicona Umowa Inwestycyjna z dnia 3 września 2001 r. zawarta pomiędzy Elektrim, spółkami Vivendi, Elektrim Telekomunikacja oraz Carcom Warszawa jest i zawsze pozostawała ważna […]” – podał Elektrim w komunikacie w poniedziałek wieczorem.

Sąd uznał też, że oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli złożone przez Elektrim w tej umowie jest nieskuteczne i nieważne od samego początku.

„Spółki Vivendi były zobowiązane na podstawie Trzeciej Umowy Inwestycyjnej do wystąpienia o zgody administracyjne (Governmental Approvals) niezbędne dla Vivendi Universal (w swoim własnym imieniu lub razem z jakimkolwiek podmiotem zależnym lub stowarzyszonym Vivendi Universal) na nabycie 50% (lub więcej) udziałów w Elektrim Telekomunikacja i praw głosu w Elektrim Telekomunikacja” – głosi komunikat Elektrimu.

Są uznał, że spółki Vivendi powinny były wystąpić o zgody administracyjne najpóźniej w dniu 7 maja 2003 roku.

„Datą Wejścia w Życie (Effective Date) zdefiniowaną w Trzeciej Umowie Inwestycyjnej jest dzień 7 maja 2003 r., w związku z czym w tym dniu weszły w życie postanowienia art. 3 pkt. 3.1, 3.2., 3.3., 3.4, 3.5, oraz 3.7 Trzeciej Umowy Inwestycyjnej” – czytamy dalej.

Pozostałe roszczenia stron, w tym roszczenia odszkodowawcze, będą przedmiotem drugiej fazy postępowania arbitrażowego.

W ramach trzeciej umowy inwestycyjnej, zawartej we wrześniu 2001 roku, Elektrim sprzedał Ymer Finance 2% Elektrimu Telekomunikacja.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Częściowy wyrok ws. Elektrim - Vivendi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl