SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Czy kupimy mieszkania przed 1 maja?

12% osób powyżej 15 roku życia planuje w ciągu trzech najbliższych lat, osobiście lub wspólnie z kimś, zakup nieruchomości lub gruntu

Jak wynika z badania Omnimas, przeprowadzonego przez TNS OBOP w marcu 2004 roku, 12% osób powyżej 15 roku życia planuje w ciągu trzech najbliższych lat, osobiście lub wspólnie z kimś, zakup nieruchomości lub gruntu.

Spośród osób planujących taką inwestycję 13% zrobi to jeszcze przed wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Następne 25% dokona zakupu jeszcze w 2004 roku, ale po 1 maja. Badani najczęściej deklarują kupno nowego mieszkania (33%) lub wykupienie dotychczasowego mieszkania/domu na własność (25%).

Spośród osób wyrażających chęć zakupu nieruchomości lub gruntu 46% planuje skorzystać z kredytu bankowego. Najczęściej respondenci chcieliby zaciągnąć kredyt w PKO BP - 25,5%. Prawie o połowę mniej osób chce ubiegać się o kredyt w bankach BPH PBK (13,5%) i Pekao SA (12,7%), a po 8% w BZ WBK i Lukas Banku.

"Wejście do Unii Europejskiej ciągle wiąże się z pewnym poczuciem niepewności. Nic więc dziwnego, że Polacy nie chcą biernie czekać na reakcję rynku budowlanego i jeszcze przed 1 maja chcieliby dokonać inwestycji. Zwiększony popyt na pieniądz zauważyły też banki. Większość z nich dostosowuje swoje produkty do nowych potrzeb klientów, a także upraszcza procedury ubiegania się o kredyty hipoteczne i budowlane" - komentuje Katarzyna Furman, Market Research Consultant w TNS OBOP.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Czy kupimy mieszkania przed 1 maja?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl