SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Czystka w ramówce TVP

Nie tylko 'Wielka gra' wypadnie jesienią z TVP. Następnym kontrowersyjnym posunięciem zarządu telewizji jest zdjęcie z anteny kolejnych popularnych programów.

Chodzi o program „Herbatkę u Tadka" prowadzonej przez Tadeusza Drozdę i „Wideoteki dorosłego człowiek", której gospodarzami są Maria Szabłowska-Szabeł i Krzysztof Szewczyk, podał "Dziennik".

Jak dowiedział się „Dziennik", programy te nie znalazły się w układanych właśnie ramówkach programów TVP 1 i TVP 2. Mało prawdopodobne, że zarząd telewizji zmieni zdanie.

Maria Szabłowska-Szabel, prowadząca „Wideotekę dorosłego człowieka", nie jest zaskoczona tą decyzją. Mówi, że pogłoski o zdjęciu programu do niej już docierały, ale nie chce ich oceniać. Według nieoficjalnych informacji głównym zarzutem wysuwanym wobec audycji było to, że... nawiązuje do PRL.

Mali widzowie prawdopodobnie nie obejrzą już więcej nadawanego od 11 lat w TVP 1 programu „Od przedszkola do Opola". Producent audycji jest zaskoczony.

 - Nie dostałem żadnej oficjalnej informacji od kierownictwa „Jedynki". Do emisji mamy gotowe trzy lub cztery odcinki. Jeżeli ta informacja okaże się prawdziwa, będę interweniował u prezesa Wildsteina - mówi „Dziennikowi" Krzysztof Bałajewicz, dyrektor agencji Pro film. Wg Dziennika „Od przedszkola do Opola" miała nie lubić dyrektor TVP1 Małgorzata Raczyńska, bo Profilm to dawna firma Macieja Grzywaczewskiego, poprzedniego dyrektora „Jedynki".

W „Dwójce" ma za to zabraknąć miejsca dla „Kręcioły", rockowego programu prowadzonego w soboty przez Jerzego Owsiaka, organizatora Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Plany jednak minimalnie zmodyfikowano z obawy, że Owsiak ucieknie do komercyjnej telewizji. TVP chce mu zaproponować kontynuację „Kręcioły", ale z emisją tylko raz w miesiącu (teraz jest co tydzień), lub „obłaskawić go" nowym programem.

Problemy może mieć także „Panorama". Zarząd TVP chciałby przenieść emisję wieczornego wydania na godz. 22.30. Na to jednak nie zgadza się szef serwisu Kuba Sufin. Twierdzi, że w ten sposób program straci już na starcie milion widzów.

W „Jedynce" programy publicystyczne, m.in. „Forum", mają być nadawane w dni powszednie o godz. 22. „Forum" ma zmienić nazwę, scenografię i prawdopodobnie formułę. Na razie szczegóły nie są znane.

W TVP pojawią się jednak i nowe programy. Jednym z nich będzie „Korespondent" (na licencji BBC), nad którym pracują Marcin Mamon i Mariusz Pilis (p.o. dyrektora TVP 3). Będą to relacje korespondenta (Mamon) z miejsc na świecie, w których dzieje się coś ciekawego.

Telewizja Polska chce także zaproponować nowe talk-show. Poprowadzi go dziennikarz RMF FM Bogdan Zalewski. Będą to rozmowy z ludźmi kultury, historykami, na wzór „Rozmów na koniec wieku".

Waży się też los kontrowersyjnego programu „Warto rozmawiać" prowadzonego przez Jana Pospieszalskiego. Pojawiła się propozycja, aby przenieść go z TVP 2 do „Jedynki". Jednak jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, władze TVP postanowiły zrezygnować z tych przenosin.

Z ramówki TVP 2 ma zniknąć też teleturniej “Wielka gra” (więcej).

To jak ostatecznie jesienią będzie wyglądać program TVP 1 i TVP 2, za­rząd ma zdecydować we wtorek, podał "Dziennik".

Dołącz do dyskusji: Czystka w ramówce TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl