SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Darfur w Google Earth

Google Earth oferuje informacje na temat ludobójstwa w Darfurze.

Google wraz z Amerykańskim Muzeum Pamięci Holokaustu uruchamia projekt, którego zadaniem jest prezentacja masakry trwającej w zachodniej części Sudanu, nazywanej niekiedy pierwszym aktem ludobójstwa XXI wieku. Od 2003 roku zginęło tam ponad 200 tys. ludzi, a około 2 mln zostało zmuszonych do opuszczenia domów. Niektóre ze szczegółów tych wydarzeń można poznać teraz dzięki wirtualnemu globusowi Google Earth.

Dzięki wysokorozdzielczym fotografiom możliwe jest przyjrzenie się ponad 1,6 tys. zniszczonych sudańskich wiosek, które mają być dowodem na tragedię mieszkającej tam niegdyś ludności. Władze Sudanu zaprzeczają jednak, że w Darfurze dochodzi do masakr i eksterminacji.

"Kryzys w Darfurze" to pierwszy projekt amerykańskiego muzeum, będący częścią inicjatywy muzeum i Google zwanej "Genocide Prevention Mapping Initiative", której zadaniem jest informowanie o możliwych przypadkach humanitarnych kryzysów na tyle wcześnie, by społeczność międzynarodowa mogła im przeciwdziałać.

Informacje o sudańskim kryzysie można pobierać w formie plików tzw. warstw nakładanych w programie Google Earth na globus. Najnowsza warstwa to efekt połączenia danych należących do muzeum, Organizacji Narodów Zjednoczonych, Amerykańskiego Departamentu Stanu oraz indywidualnych fotografów.

Muzeum oferuje również dodatkowe warstwy dla Google Earth, zwane "Mapping the Holocaust" obrazujące przypadki ludobójstwa w Europie. Stronę muzeum z plikami dla programu Google Earth można znaleźć na tej stronie.

Źródło: Yahoo! - pclab.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Darfur w Google Earth

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl