SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Debata Play z T-Mobile coraz bliżej

Niedługo faktycznie może dojść do zaproponowanej przez rzecznika prasowego Play debaty z T-Mobile. Póki co jednak obydwie strony zupełnie inaczej wyobrażają sobie jej kształt.

Debata Play z T-Mobile coraz bliżej

Małgorzata Rybak-Dowżyk, dyrektor komunikacji korporacyjnej w Polskiej Telefonii Cyfrowej (operator T-Mobile) zaproszona przez Gruszkę do debaty, powiedziała serwisowi Telepolis, że jest gotowa podjąć rękawicę. Stawia jednak rzecznikowi Play pewne warunki. Chce, by poza nią i Gruszką w rozmowie przed kamerami wzięli udział również eksperci z obydwu firm. Swoją propozycję argumentuje mniejszym doświadczeniem w branży telekomunikacyjnej i tym, że nie pracowała jeszcze na obecnym stanowisku gdy toczyły się dyskusje dotyczące stawek MTR (opłat za połączenia, wypłacanych operatorom przez innych operatorów), którym poświęcona ma być proponowana debata.

- Chętnie "podejmę rękawicę", pod warunkiem jednak, że istotnie grać będziemy fair. Z uwagi na fakt, że osobiście nie miałam szansy uczestniczenia w dyskusjach, które trwają już od lat, a także, to, że nie jestem Rzecznikiem Prasowym, a w T-Mobile prowadzimy ekspercki system komunikacji (nie jest możliwym by znać się w detalach na wszystkim), to jeśli Pan pozwoli - proponuję debatę w większym gronie, z udziałem ekspertów z naszych firm, którzy w szczegółach będą mogli dyskutować na temat obiecanych inwestycji, MTR-ów, cen za połączenia i przetargów. Nawiasem mówiąc, tych samych ekspertów, których posądza Pan o złą wolę - powiedziała Telepolis Rybak-Dowżyk.

Marcin Gruszka szybko skomentował te słowa na swoim blogu. Rzecznik Play stwierdził, że nie ma zamiaru zasłaniać się gronem ekspertów i prawników bo „tak nie wyglądają poważne debaty”. Zasugerował również, że Rybak-Dowżyk nie posiada „PR-owych cojones”. Zaznaczył jednak, że ciągle jest gotów do rzeczowej rozmowy.

- Ja nie będę zasłaniał się ekspertami i prawnikami. Nie zaproszę również na ring naszego Chucka Norrisa ;-) Tak nie wyglądają poważne debaty. Nie chcę powtórki z politycznego grajdołka, w którym wszyscy się przekrzykuje a na koniec i tak nic z tego nie wynika. Stanę sam i będę na Panią czekał na tę chwilę, która połączy nas w ciekawej rozmowie – napisał Gruszka na blogu Playa.

T-Mobile i Play starły się na początku tego tygodnia, po tym jak dyrektor komunikacji korporacyjnej PTC w liście otwartym skrytykowała kampanię Play „Do wszystkich równo”, informującą, że najwięksi operatorzy telekomunikacyjni zarobili na zawyżaniu stawek za połączenia do Playa aż 800 milionów złotych. Rybak-Dowżyk napisała, że na asymetrii MTR najwięcej zyskał sam Play. Stwierdziła, że statystyczny Polak podarował tej sieci 123 złote. Gruszka zareagował na to propozycją debaty przed kamerami, dotyczącej tego kto ile faktycznie zyskał na nierówności stawek MTR (czytaj więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Debata Play z T-Mobile coraz bliżej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl