SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dell zbuduje pod Łodzią fabrykę za 200 mln euro

Ministerstwo Gospodarki i prezydent Miasta Łodzi podpisali w poniedziałek list intencyjny z amerykańskim koncernem komputerowym Dell dotyczący budowy w Łodzi-Olechowie fabryki o wartości 200 mln euro.

Podała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) w komunikacie.

„W Łodzi, w obecności Prezesa Rady Ministrów RP, Pana Jarosława Kaczyńskiego nastąpiło podpisanie listu intencyjnego pomiędzy amerykańskim koncernem Dell a stroną polską” – podano w komunikacie.

W imieniu inwestora list intencyjny podpisał Sean Corkery, wiceprezes koncernu Dell na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, który w przyszłości będzie kierował nowopowstającą fabryką. Ze strony polskiej list podpisali: minister gospodarki Piotr Woźniak oraz Prezydent Miasta Łodzi Jerzy Kropiwnicki.

„Główne powody podjęcia takiej, a nie innej decyzji o lokalizacji fabryki, to bliska obecność dużej liczby klientów, okazja do rozwoju działalności na rynkach środkowoeuropejskich oraz dostępność wykształconej polskiej kadry” – powiedział Paul Bell, prezes firmy Dell na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, cytowany w komunikacie.

„Nowa inwestycja o łącznej wartości 200 mln EUR powstanie w Łodzi-Olechowie, na działce o powierzchni 47 ha, która w przyszłości będzie włączona do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej” – podano w komunikacie.

Łódzka fabryka będzie uzupełnieniem działalności irlandzkiego zakładu firmy Dell.

„Inwestor zadeklarował, że będzie to najbardziej zaawansowana technologicznie tego typu placówka na świecie, produkująca najnowsze, kompleksowe systemy informatyczne, takie jak serwery nowej generacji oraz notebooki z nagradzanych serii LatitudeTM i InspironTM” – czytamy dalej.

„W nowej fabryce, której otwarcie zaplanowano na jesień 2007 r. znajdzie początkowo zatrudnienie około 1000 osób. Docelowo do 2012 roku liczba pracowników wzrośnie do 3000 osób. Oczekuje się także wzrostu zatrudnienia w otoczeniu biznesowym” – głosi komunikat.

Dell otrzyma wsparcie w ramach pomocy publicznej w wysokości 54,5 mln euro. Obejmie ono m.in. wsparcie finansowe na zatrudnienie, grant inwestycyjny i zwolnienie z CIT w SSE. Ponadto władze Miasta Łodzi zobowiązały się doprowadzić infrastrukturę techniczną do granic działki, podała PAIiIZ.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dell zbuduje pod Łodzią fabrykę za 200 mln euro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl