SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Deportacja za MMS-a

W Chinach od środy obowiązuje nowa prawo, które przewiduje deportację obcokrajowców za wysyłanie wiadomości zawierających treści erotyczne.

Jak donosi serwis jurist.law.pitt.edu nowe prawo traktujące o bezpieczeństwie publicznym określa 165 nowych rodzajów kar, w tym m.in. maksymalną wysokość grzywny 200 jenów czy też 15 dni aresztu dla mieszkańców Chin. Obcokrajowcy, w tym również dyplomaci objęci immunitetem, za złamanie zasad określonych nowym prawem mogą zostać deportowani z Chin.

Prawo przewiduje również ostre represje, z deportacją włącznie, wobec obcokrajowców rozsyłających na terenie Chin wiadomości MMS zawierające zdjęcia lub klipy wideo o charakterze pornograficznym. Z Chin można również zostać wydalonym za zakłócanie porządku publicznego podczas uroczystości publicznych. Wjeżdżając do Chin, warto zatem przełączyć swój telefon na alarm wibracyjny.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Deportacja za MMS-a

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl