SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Deutsche Telekom pozwał Elektrim ws. PTC

Deutsche Telekom złożył w Międzynarodowym Trybunale Arbitrażowym w Wiedniu pozew przeciwko Elektrimowi, Mega Investments i Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) dotyczący spornych 48% udziałów w PTC.

Wynika z komunikatu Elektrimu.

„Zarząd Elektrim SA informuje, iż otrzymał z Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu pozew T-Mobile Deutschland GmbH (DT) przeciwko Elektrim SA, Mega Investments Sp. z o.o. oraz Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. (PTC), dotyczący tytułu prawnego do udziałów w PTC” – podano w komunikacie.

Elektrim ma 30 dni na udzielenie odpowiedzi na pozew oraz wyznaczenie arbitra, tj. do dnia 9 marca 2006 roku, podała także spółka.

W ub. roku Elektrim wniósł aportem udziały w PTC, o które toczy spór także z kontrolowanym przez Vivendi Universal Elektrimem Telekomunikacja, do spółki Mega Investments.

DT od pewnego czasu domaga się z kolei realizacji „opcji call” poprzez odkupienie 48% udziałów w operatorze sieci Era i Heyah za ok. 350 mln euro.

Struktura udziałowców PTC po decyzji sądu rejonowego z dnia 15 listopada – o powtórnych zmianach w Krajowym Rejestrze Sądowym (kwestionowanej przez Elektrim) – wygląda następująco: Elektrim Telekomunikacja – 47,9998% udziałów, T-Mobile Deutschland GmbH – 22,5% udziałów, MediaOne International BV – 22,5% udziałów, Polpager Sp. z o.o. – 4,0% udziałów, CARCOM Warszawa Sp. z o.o. – 1,9% udziałów, Elektrim Autoinwest SA – 1,1% udziałów, Elektrim SA – 0,0002% udziałów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Deutsche Telekom pozwał Elektrim ws. PTC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl