SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Discovery ułatwi transmisje dużych imprez sportowych w Eurosport Player. Na razie bez SVoD w Polsce

- Najpóźniej w październiku br. wprowadzimy na polski rynek playera sportowego z nową konfiguracją technologiczną. Dzięki temu zapewnimy kibicom najwyższą jakość transmisji wydarzeń, które są oglądane przez dużą liczbę widzów w tym samym czasie - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Dorota Żurkowska-Bytner, senior vicepresident i country manager Discovery Networks w Polsce.

Dorota Żurkowska-Bytner, szefowa Discovery PolskaArticle

Eurosport Player to platforma over-the-top, która wystartowała globalnie w 2008 roku. Dzięki tej usłudze użytkownicy zyskują dostęp do kanałów Eurosport i Eurosport 2 w czasie rzeczywistym oraz materiałów dostępnych tylko na platformie. Użytkownicy systemu Android w Europie od 2012 roku mogą pobierać aplikację na urządzenia mobilne. W kolejnych latach producenci telewizorów i konsoli do gier zaczęli udostępniać Eurosport Player w swoim sprzęcie.

Popularność aplikacji skłoniła Discovery Communications do zainwestowania w nowe rozwiązania dla Eurosport Player. W listopadzie ub.r. koncern rozpoczął długofalową współpracę z firmą BAMTech, która projektuje, rozwija i świadczy usługi streamingowe direct-to-consumer, dostarczając produkty OTT na terenie Stanów Zjednoczonych.

Współpraca zakłada m.in. utworzenie BAMTech Europe, nowej spółki dostarczającej technologię cyfrową z myślą o właścicielach kontentu, nadawcach oraz platformach OTT. Pierwszym klientem jest Eurosport Digital. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, za kilka miesięcy nowa aplikacja dla kibiców dużych wydarzeń sportowych zostanie udostępniona w Polsce.

- Właśnie kończymy przygotowania do wprowadzenia na polski rynek playera sportowego z nową konfiguracją technologiczną. Dzięki temu zapewnimy kibicom najwyższą jakość transmisji największych wydarzeń sportowych, które są oglądane przez dużą liczbę widzów w tym samym czasie - zapowiada w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Dorota Żurkowska-Bytner, senior vicepresident i country manager Discovery Networks w Polsce.

Nowa aplikacja trafi do Polski najpóźniej w październiku tego roku. Miesiąc wcześniej Discovery rozpocznie testy platformy z zapleczem technologicznym od BAMTech. - Polska jest jednym z pierwszych krajów, które będą pracowały w oparciu o nową technologię - dodaje Żurkowska-Bytner.

Dlaczego technologia poprawiająca jakość transmisji dużych wydarzeń sportowych jest dla Discovery tak istotna? Koncern chce całkowicie wyeliminować zakłócenia pojawiające się w trakcie transmisji dużych wydarzeń sportowych, kiedy ze streamingu korzysta bardzo dużo osób. - W przypadku dotarcia bezpośredniego do konsumenta jego ‘user experience’ decyduje o tym, czy będzie miał pozytywną opinię o usłudze, a Eurosport Player to nasz flagowy produkt OTT - odpowiada szefowa Discovery w Polsce.

Jednocześnie Discovery nie planuje na razie wprowadzania do Polski platform typu subscription video on demand (SVoD), które z powodzeniem funkcjonują w Stanach Zjednoczonych. Są to usługi TLC GO i Discovery GO, oferujące kontent z dwóch flagowych kanałów, czyli TLC i Discovery Channel.

- Dzisiaj skupiamy się na współpracy z partnerami przy dystrybucji kontentu płatnego. Ale docieramy także do kibiców sportowych poprzez Eurosport Player - podkreśla Dorota Żurkowska-Bytner. - Brand Discovery jest dla widzów na tyle atrakcyjny, że są oni gotowi zapłacić za dostęp do naszego kontentu. Nasz biznes w Polsce jest obecnie oparty o współpracę z dystrybutorami, np. z nc+, Cyfrowym Polsatem czy UPC. Modele direct consumer (skierowane bezpośrednio do konsumenta - przy. red.) wprowadzane są już na poziomie globalnym. W Polsce jest to Eurosport Player. Adaptacja kolejnych rozwiązań będzie zależała od ewaluacji rynku i możliwości biznesowych, które się pojawią - dodaje.

Warto dodać, że wprowadzenie na polski rynek platform SVoD History Vault i Lifetime Movie Club zapowiedziała w wywiadzie dla Wirtualnemedia.pl Izabella Wiley, dyrektor generalna A+E Networks UK w Europie Środkowo-Wschodniej. Polska będzie jednym z pierwszych rynków w Europie, które zyskają dostęp do tych platform.

W marcu br. Dorota Żurkowska-Bytner awansowała na stanowisko senior vicepresidenta i country managera na Polskę w Discovery Networks. Odpowiada teraz za rozwój Discovery na polskim rynku, w tym produkcję kontentu oraz rozwój i dystrybucję kanałów z portfolio firmy. Żurkowska-Bytner raportuje do Katarzyny Kieli, president & managing director Discovery w regionie Europa Środkowo-Wschodnia, Bliski Wschód i Afryka (CEEMEA) obejmującego łącznie 112 rynków.

Dołącz do dyskusji: Discovery ułatwi transmisje dużych imprez sportowych w Eurosport Player. Na razie bez SVoD w Polsce

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
plus
Żurkowska-Bytner raportuje do Katarzyny Kieli, president & managing director Discovery.... piękna polszczyzna
odpowiedź
User
lubię sport
Fajnie, że będzie "nowa konfiguracja technologiczna", ale szkoda, że coraz mniej ciekawych dyscyplin i wydarzeń do oglądania - na jesieni nie będzie już na Eurosporcie Bundesligi
odpowiedź