SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

DM IDMSA kupił 10% akcji Bankier.pl za 2,4 mln zł

Internetowy Dom Maklerski (IDMSA), mający wprowadzić portal Bankier.pl na giełdę, zakupił 10% udziałów w spółce Bankier.pl od funduszu BMP AG.

Wartość transakcji przeprowadzonej w środę wieczorem wynosi 2,4 mln zł, poinformował na czwartkowej konferencji prasowej wiceprezes zarządu IDMSA Rafał Abratański.

„Podchodzimy do tej inwestycji długoterminowo. Wierzymy w ten biznes, dlatego kupiliśmy ponad 5% akcji i tym samym zdecydowaliśmy się ujawnić w akcjonariacie. Tak, jak pozostali akcjonariusze Bankiera, przed debiutem giełdowym założymy lock-up na papiery, które właśnie nabyliśmy” – powiedział Abratański.

„Zawsze zresztą staramy się wprowadzać na giełdę te spółki, co do których wartości jesteśmy przekonani na tyle, by samemu w nie zainwestować. Podobnie było w przypadku Travel Planet, w której nabyliśmy 5% akcji, a którą również wprowadzaliśmy na giełdę. Z debiutem giełdowym Bankiera powinno pójść łatwiej; portal ma zyski, a nie ‘ma mieć’” – zauważył wiceprezes DM IDM.

IDM zrealizował w ub.r. 13 projektów publicznych i niepublicznych. Do lipca 2006 roku spółka zamierza przeprowadzić trzy publiczne oferty akcji z zaplanowanych na ten rok upublicznień – spółek: Hyperion, Gino Rossi, Monnari oraz Bankier.

Z kolei większościowy udziałowiec portalu, fundusz BMP, traktuje inwestycję w Bankier.pl średnioterminowo.

„Na pewno naszym celem nie jest wyjście ze spółki po cenie emisyjnej. Wyjście z portalu to perspektywa raczej średnioterminowa. Na razie chcielibyśmy wejścia Bankiera na giełdę, żeby podkreślić jego niezależność jako pośrednika finansowego” – powiedział na konferencji prasowej jeden z przedstawicieli funduszu BMP.

Portal Bankier.pl jest czołowym finansowym serwisem informacyjnym w polskim Internecie oraz pośrednikiem finansowym. Po zawarciu środowej transakcji akcjonariuszami portalu są wiodące w Polsce fundusze venture capital działające w sektorze nowoczesnych technologii: notowany na giełdach w Warszawie i Frankfurcie BMP AG (52%) i notowany na warszawskiej giełdzie MCI Management (38%), a także DM IDM (10%).

IDMSA to pierwszy broker notowany na GPW. Firma świadczy usługi brokerskie, zarządzania aktywami, usługi korporacyjne i z zakresu rynku forex. Udziałowcami IDM są: Grzegorz Leszczyński (14,1%), Rafał Abratański (12,5%), spółka Inwestycje i Zarządzanie (7,8%), firma Rodan Investment (6,5%) oraz pozostali akcjonariusze (59,1%).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: DM IDMSA kupił 10% akcji Bankier.pl za 2,4 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl