SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Do końca 2009 roku Pekao SA chce mieć 150 placówek na Ukrainie

Bank chce osiągnąć ten cel budując samodzielnie placówki, jednak nie wyklucza przejęcia innego banku na Ukrainie - powiedział Luigi Lovaglio, wiceprezes zarządu Pekao SA.

Bank Pekao Ukraina zmienił nazwę na UniCredit Ukraina 1 lipca tego roku.

-Do końca 2007 roku Pekao SA chcemy mieć 60 placówek na Ukrainie, a do końca 2009 roku zamierzamy zwiększyć te liczbę do 150. W tym roku powstanie 20 nowych oddziałów - powiedział Luigi Lovaglio, wiceprezes zarządu Pekao SA, podczas spotkania z dziennikarzami.

I dodał, że dzięki temu, bank znalazłby się w pierwszej piątce banków na Ukrainie pod względem ilości posiadanych placówek.

- Otwieranie przez nas samych placówek na Ukrainie jest najwłaściwszą drogą, choć nie wykluczamy przejęcia jakiegoś banku w tym kraju. Jednak banki, które dotychczas dokonywały tam akwizycji płaciły cenę 4-5 razy wyższą od wartości księgowej przejmowanego banku. Dlatego będziemy rozważać dokładnie tę kwestię - powiedział Lovaglio.

Pekao SA, który posiada pakiet kontrolny UniCredit Ukraina, liczy na przejęcie części rynku depozytów na tym rynku.

- W 2004 roku łączna kwota oszczędności rynku ukraińskiego wyniosła 1,6 mld USD, do końca 2011 roku ma się ona zwiększyć do 6 mld USD. Chcielibyśmy przechwycić część napływających środków - powiedział Lovaglio.

Kilka tygodni temu rada nadzorcza Pekao SA i ZWZ podjęło decyzję o podniesieniu kapitału UniCredit Ukraina o 50 mln USD. Po tej operacji kapitał banku wzrośnie do 60 mln USD.W przyszłym roku planowane jest kolejne dokapitalizowanie banku, jednak prezes Lovaglio nie określił kwoty jaka miałaby być przeznaczona na ten cel.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Do końca 2009 roku Pekao SA chce mieć 150 placówek na Ukrainie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl