SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dobre wyniki Bonnier AB

Największy w Skandynawii koncern medialny Bonnier AB, poinformował o znacząco lepszych wynikach finansowych za 8 miesięcy 2005 roku.

Wynik taki został osiągnięty przez wszystkie spółki zależne rozlokowane w całej Europie.

Wchodząca w skład koncernu spółka Bonnier Business Press, wydająca w Polsce dziennik gospodarczy "Puls Biznesu" (a w całej Europie 11 dzienników o podobnym charakterze), poprawiła swoje wyniki finansowe w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku o 66%. Zysk operacyjny wyniósł 95 mln koron szwedzkich w porównaniu do 57 mln SEK w okresie styczeń-sierpień 2004 roku.

Jako główne źródła poprawy wyników spółki Bonnier Business Press, koncern wskazuje przede wszystkim polski "Puls Biznesu" i szwedzki "Dagens Industri".

Jak mówi Waldemar Tevnell, prezes Bonnier Business Polska, "Puls Biznesu" zamknie 2005 rok wynikiem na poziomie ok. 50 mln zł przychodów i ok. 4,5 mln zł zysku. Będzie to już drugi z kolei rok na plusie w 8-letniej historii dziennika.

Na dobrą kondycję finansową "Pulsu Biznesu" wpływa przede wszystkim wzrost przychodów reklamowych (o 13 % w okresie I-VIII 2005 w porównaniu do 2004) oraz stabilna sprzedaż egzemplarzowa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dobre wyniki Bonnier AB

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl