SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dobre wyniki ING

Aktywa zarządzane przez ING IM wzrosły od początku roku o 31,2% do 8,6 mld zł.

Całkowite aktywa brutto zarządzane przez ING Investment Management (ING IM) wyniosły na koniec trzeciego kwartału 8,65 mld zł, czyli wzrosły o 31,2% w stosunku do końca grudnia 2004 roku, poinformował w środę prezes ING IM Mirosław Panek.

„Wzrost naszych aktywów w stosunku do tego, co mieliśmy przez pierwsze dwa kwartały, bardzo przyspieszył za sprawą dużej promocji zorganizowanej przez głównego dystrybutora - ING Bank” – powiedział Panek w środę na spotkaniu z dziennikarzami.

Według niego, promocja trwała od końca lipca do początku września i zakończyła się wzrostem wartości aktywów funduszy detalicznych w ciągu trzeciego kwartału o 1,2 mld zł.

ING IM podał, że wartość aktywów funduszy detalicznych zarządzanych przez spółkę wyniosła na koniec września 4,15 mld zł (wzrost o 51,5% od początku roku). Fundusze specjalistyczne na koniec kwartału miały natomiast wartość 2,14 mld zł (wzrost o 15,7%), a pozostałe produkty 2,36 mld zł (wzrost o 17,8%).

Prezes powiedział też, że obecnie największą popularnością cieszą się fundusze zrównoważone, ale „ostrożniejsze”, z ok. 30-proc. udziałem akcji .

„Mimo silnego wzrostu rynku akcji nie ma dużych wpływów do funduszy typowo akcyjnych” – dodał.

Pomimo tego ING IM uruchamia obecnie nowy fundusz akcyjny, który będzie się koncetrował na akcjach małych i średnich spółek.

„Akcje średnich i małych spółek w długich okresach przynoszą zyski wyższe, niż akcje dużych firmę – powiedział Sebastian Buczek, wiceprezes ING IM.

Według niego, w ostatnich miesiącach, głównie z powodu napływu kapitałów zagranicznych, na warszawskiej giełdzie rosły w większym stopniu duże spółki. ęZakładamy, że dysproporcje się zmniejszą i będzie to raczej polegać na wzroście mniejszych firmę – powiedział.

ING IM chce także zmienić od końca grudnia politykę inwestycyjną funduszy walutowych. „Do tej pory inwestowały w zagraniczne instrumenty dłużne, ale nie cieszyły się zainteresowaniem nabywców” – powiedział Panek.

Nowa strategia inwestycyjna funduszy walutowych przewiduje, że będą one inwestowały w jednostki uczestnictwa zagranicznych funduszy inwestycyjnych i średnio ok. 50% aktywów będzie lokowane w funduszach akcyjnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dobre wyniki ING

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl