SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dobre wyniki sprzedaży branży komputerowej

Jak donosi IDC, wyniki sprzedaży komputerów przekroczyły pierwotne założenia.

Na taki obrót sprawy miały wpływ dwa czynniki: silne euro oraz duże zapotrzebowanie konsumentów na Starym Kontynencie i w krajach rozwijających się.

Aktualny dobry wynik spowodował, że analitycy podwyższyli szacunki odnośnie wzrostu sprzedaży komputerów w tym roku z 11,4% do 14,1%. „Na rynku widoczna jest kontynuacja wzrostowego trendu. Niskie ceny w połączeniu z niską penetracją sprzętu w krajach rozwijających się, a także coraz lepsza sytuacja ekonomiczna i zwiększenie nakładów na inwestycje IT, wszystko to napędza sprzedaż komputerów” – powiedział Loren Loverde, dyrektor IDC.

W pierwotnych prognozach analitycy obawiali się słabszego wzrostu sprzedaży komputerów, związanego z umacnianiem się dolara w stosunku do euro, drastycznym wzrostem ceny ropy naftowej oraz klęską wywołaną huraganem Katrina. Tymczasem, raczej należy się spodziewać dalszych wzrostów wydatków na sprzęt IT, szczególnie mowa tu o sprzęcie przenośnym.
 
Źródło: Vnunet

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dobre wyniki sprzedaży branży komputerowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl