SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dominik Libicki w zarządzie Polkomtela, zostanie wiceprezesem

Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu, został powołany przez radę nadzorczą do zarządu Polkomtela, operatora sieci Plus. W przejętej przez Cyfrowy Polsat spółce Libicki pełnić będzie funkcję wiceprezesa.

Dominik Libicki, prezes Cyfrowego PolsatuArticle

Dominik Libicki pełni funkcję członka zarządu Polkomtelu od 15 maja br. Zgodnie z uchwałą rady nadzorczej, po rejestracji przez sąd zmian w akcie założycielskim spółki, obejmie stanowisko wiceprezesa zarządu.

Jak podano w komunikacie “decyzja o powołaniu Dominika Libickiego do zarządu jest naturalną konsekwencją zakończenia transakcji włączenia Polkomtelu do Grupy Cyfrowy Polsat. Stanowi kolejny istotny krok w kierunku integracji Grupy i realizacji strategii mającej na celu budowę wartości całej Grupy Polsat”.

- Cieszę się, że transakcja została przeprowadzona w sposób sprawny i skuteczny. Powołanie Dominika Libickiego w skład zarządu operatora sieci Plus jest ostatnim ważnym akordem, zamykającym całą transakcję i rozpoczynającym nowy etap w historii naszej Grupy. Integracja i współpraca obydwu firm rozpoczęła się już dużo wcześniej, ale mam nadzieję, że teraz będą mogły już w pełni wykorzystać swój cały wspólny potencjał. Zbudowanie największego przedsiębiorstwa w Polsce, powstałego z polskiego, rodzimego kapitału jest dla mnie powodem do dumy i jestem przekonany, że Cyfrowy Polsat i Polkomtel wspólnie osiągną sukces - mówi Zygmunt Solorz-Żak, właściciel Polkomtela i Cyfrowego Polsatu.

Dominik Libicki pełni funkcję prezesa Cyfrowego Polsatu od marca 2001 roku. Ponadto zasiada w radzie nadzorczej Telewizji Polsat i jest prezesem zarządu Info-TV-FM. Od lutego 2005 roku pełni funkcję wiceprezesa Związku Pracodawców Prywatnych Mediów, działającego w ramach Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”. Jego wcześniejsze doświadczenia zawodowe związane są głównie z branżą produkcji telewizyjnej. Ponadto w latach 2005–2006 był członkiem, a w latach 2006–2008 wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej PTC (obecnie T-Mobile). Od maja 1999 roku do marca 2011 roku zasiadał w radzie nadzorczej spółki Polskie Media.

W skład zarządu Polkomtelu wchodzą obecnie także Tobias Solorz jako prezes oraz Joanna Nieckarz, Wojciech Piskorz i Tomasz Zadroga, wszyscy w randze członka zarządu.

Transakcja zakupu Polkomtela przez Cyfrowy Polsat została ogłoszona w listopadzie ub.r., a sfinalizowano ją 7 maja br. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dominik Libicki w zarządzie Polkomtela, zostanie wiceprezesem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl