SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dominika Figurska przeprosiła dziennikarkę „Gazety Wyborczej” za nieprawdziwy zarzut o pochlebnych recenzjach teatralnych za pieniądze

Aktorka Teatru Polskiego i prezenterka Telewizji Republika Dominika Figurska wykupiła przeprosiny skierowane do dziennikarki „Gazety Wyborczej” Magdaleny Piekarskiej. W lutym br. zarzuciła jej, że za pozytywne recenzje spektakli Teatru Polskiego we Wrocławiu brała pieniądze od jego przedstawicieli.

Dominika Figurska, fot. youtube Article

Przeprosiny Dominiki Figurskiej zamieszczono w weekendowym wydaniu „Gazety Wyborczej”. Aktorka stwierdza, że naruszyła część i dobre imię dziennikarki „GW” Magdaleny Piekarskiej wysuwając pod jej adresem całkowicie nieprawdziwe zarzuty 9 lutego br., w czasie odbywającego się Sali Sejmiku Wojewódzkiego we Wrocławiu protestu Solidarności i części zespołu Teatru Polskiego w obronie dyrektora teatru Cezarego Morawskiego.

- Nie jest bowiem prawdą, że pani Magdalena Piekarska pobierała opłaty za pochlebne recenzje spektakli wystawianych w Teatrze Polskim za poprzedniego dyrektora Krzysztofa Mieszkowskiego, co bezpodstawnie jej przypisałam - przyznaje Figurska.

Krzysztof Mieszkowski, od listopada 2015 roku poseł Nowoczesnej, był dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu od 2006 roku do sierpniu ub.r., został odwołany przez marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. Niedługo potem konkurs na szefa teatru wygrał Cezary Morawski.

Dominika Figurska od maja ub.r. współpracuje z Telewizją Republika, jest jednym z prowadzących weekendowe pasmo poranne. niedawno wystąpiła w spocie Ministerstwa Edukacji Narodowej promującym reformę edukacji.

Dołącz do dyskusji: Dominika Figurska przeprosiła dziennikarkę „Gazety Wyborczej” za nieprawdziwy zarzut o pochlebnych recenzjach teatralnych za pieniądze

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sdf
Spoko! To się chwali! Taka "gazetka" przeprasza dopiero po przegranej kasacji.
17 17
odpowiedź
User
df
Jedyne co dobrze wychodzi rej pani to macierzyństwo........
24 12
odpowiedź
User
Olo
Ojoj, gdzie się podziali klakierzy pseudo-prawicy? Już nie klaszczecie za 1,5 zł? Tej Pani nigdy nic nie wychodziło
17 16
odpowiedź