SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Donald Tusk wywarł wg Polaków największy wpływ na nasz kraj

Co ósmy Polak uważa, że Donald Tusk wywarł w ciągu mijających 12 miesięcy największy wpływ na nasz kraj, zasługując tym samym na miano człowieka roku - wynika z badania Pentor Research International. Co dwudziesty Polak przypisuje taką rolę Lechowi Kaczyńskiemu, ale większość ankietowanych nie ma opinii w tej sprawie.

Donald Tusk wywarł wg Polaków największy wpływ na nasz kraj

W badaniu przeprowadzonym przez Pentor Research International 12 proc. Polaków wskazało, że osobą, która wywarła w ciągu mijających 12 miesięcy największy wpływ na nasz kraj i zasługuje na miano człowieka roku, jest premier Donald Tusk. Również przed rokiem ankietowani przyznali mu to miano na podstawie 13-procentowego poparcia.

Drugie miejsce w rankingu polskich osobowości roku zajął prezydent Lech Kaczyński, którego za najważniejszego człowieka uznaje 5 proc. badanych. Natomiast po 2 proc. Polaków uważa, że w mijającym roku największy wpływ na nasz kraj wywarli Władysław Bartoszewski i Robert Kubica. Pozostałe osoby uwzględnione przez ankietowanych: politycy Lech Wałęsa, Janusz Palikot, Radosław Sikorski, Aleksander Kwaśniewski i Zbigniew Ziobro, a także papież Jan Paweł II, arcybiskup Stanisław Dziwisz, reżyser Andrzej Wajda, aktorka Anna Dymna i dziennikarz Jerzy Owsiak - otrzymali po mniej więcej 1 proc. wskazań.

Jednak największa liczba Polaków nie potrafiła określić, kto był w mijającym roku najważniejszym człowiekiem w naszym kraju. 30 proc. ankietowanych stwierdziło, że nikt nie zasługuje na to miano, a kolejne 30 proc. - że nie wie, kogo konkretnie wskazać.

Badanie polskich osobowości mijającego roku zostało przeprowadzone przez Pentor Research International w dniach 2-7 grudnia w formie pytania otwartego zadanego reprezentatywnej grupie 1000 Polaków powyżej 15. roku życia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Donald Tusk wywarł wg Polaków największy wpływ na nasz kraj

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl