SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dorota Kędzierzawska kręci film "Pora umierać"

Dorota Kędzierzawska (Diabły Diabły, Wrony, Nic, Jestem) od czterech tygodni pracuje w podwarszawskich plenerach nad swoim najnowszym filmem 'Pora umierać'.

Jak zwykle, obraz powstaje na podstawie własnego scenariusza reżyser.

Tym razem jest to opowieść (osnuta zresztą na prawdziwej historii) o osobie starszej i w powszechnym rozumieniu – przegranej. Nic bardziej fałszywego – pani Aniela jest dzielna i zaradna znacznie bardziej, niż można by oczekiwać. Jej niecodzienne poczucie humoru oraz specyficzny dystans do świata i ludzi sprawiają, że życie nabiera zupełnie nieoczekiwanych walorów.

Scenariusz powstał z myślą o Danucie Szaflarskiej (91, Zakazane piosenki, Skarb, Zemsta, Lalka, Dolina Issy, Diabły Diabły, Żółty szalik, Nic), która brawurowo wcieliła się w postać Anieli, jak sama aktorka, osoby energicznej, uśmiechniętej, pełnej pozytywnej energii. - Zdecydowałam się na udział w tym filmie, gdyż dla aktora jest wielkim wyróżnieniem pracować z Dorotą Kędzierzawską. Świetna reżyser, świetny operator – taki film to jest ogromna szansa i wielka wygrana, a nie granie w takich filmach, gdzie się po mordach biją – mówi Szaflarska.

Dorota Kędzierzawska, jak we wszystkich swoich dotychczasowych, wielokrotnie nagradzanych filmach, podejmuje trudny temat, którym tym razem jest przemijanie. Czyni to jednak w sposób zaskakująco lekki i dowcipny. - Mądrość starszej pani i to, czego jej zazdrościmy (a czego ja prywatnie zazdroszczę Danucie Szaflarskiej), to uśmiech i cięty humor, które ratują ją w wydawałoby się, najtrudniejszych sytuacjach – opowiada reżyser.

Zdjęcia, których autorem jest Arthur Reinhart (Tristan i Izolda) – współpracujący z Kędzierzawską przy jej najważniejszych filmach – potrwają do 17 czerwca.

W obrazie produkowanym przez firmy Kid Film oraz Tandem Taren-To, przy współudziale Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, zobaczymy oprócz Danuty Szaflarskiej także Krzysztofa Globisza (Jasminum, Zakochany Anioł, Pornografia, Anioł w Krakowie, Eucalyptus, Pułkownik Kwiatkowski, Krótki film o zabijaniu), Małgorzatę Rożnatowską (Krzyk, Krótki film o miłości, Jak narkotyk, Cześć Tereska), Agnieszkę Podsiadlik (Jestem), Martę Walderę (Wielkie ucieczki) oraz – jak zwykle u Kędzierzawskiej – aktorów nieprofesjonalnych.

Premiera filmu „Pora umierać” planowana jest wiosną 2007.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dorota Kędzierzawska kręci film "Pora umierać"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl