SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Druga edycja Polsat SuperHit Festiwal pod koniec maja. Na scenie Celińska, Wyszkoni, Piaseczny i Sarsa

W dniach 27-29 maja br. Telewizja Polsat zorganizuje w Operze Leśnej w Sopocie drugą edycję Polsat SuperHit Festiwal. Na scenie wystąpią m.in. Anna Wyszkoni, Andrzej Piaseczny, Stanisława Celińska, Sarsa i Enej.

fot. akpaArticle

Drugą edycję Polsat SuperHit Festiwal otworzy koncert z okazji 35-lecia zespołu Lady Pank. Tego samego dnia odbędzie się „Koncert platynowy” w czasie którego wystąpią artyści, których płyty zyskały w ubiegłym roku co najmniej status platynowych. Na scenie pojawią się m.in. Stanisława Celińska, Bracia i Krzysztof Cugowski, Dawid Podsiadło, Golec uOrkiestra i Sylwia Grzeszczak. Pierwszy dzień festiwalu zamknie urodzinowy koncert zespołu Ira, który obchodzi 30. urodziny.

W sobotę, 28 maja, pokazane zostaną dwa koncerty - Jubileusz Zbigniewa Wodeckiego oraz „Największe przeboje roku”, podczas którego wystąpią wykonawcy, których przeboje były najczęściej odtwarzane przez stacje radiowe w ubiegłym roku. Wśród artystów - m.in. Antek Smykiewicz, Sarsa, Kasia Popowska, Grzegorz Hyży i chór Sound’n’Grace.

Ostatni dzień Polsat SuperHit Festiwal to kabareton, który poprowadzą Ewa Błachnio i Piotr Bałtroczyk. Na scenie pojawią się m.in. Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Młodych Panów, Jerzy Kryszak, Kacper Kuszewski i Leszcze oraz Cezary Pazura.

Polsat SuperHit Festiwal w ubiegłym roku zastąpił organizowany przez 11 lat Sopot TOPtrendy Festiwal. Władze stacji uznały, że formuła imprezy powinna obejmować nie tylko sprzedaż płyt, ale i ilość odtworzeń muzyki w internecie oraz częstotliwość odtwarzania utworów w radio.

Ubiegłoroczną imprezę, emitowaną w okresie od 29 do 31 maja, obejrzało średnio 2,54 mln widzów.