SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Duże zwolnienia w Wirtualnej Polsce. „Chcemy zrobić to jak najszybciej”

Grupa Wirtualna Polska zaczęła zapowiadaną redukcję zatrudnienia, która na razie obejmuje przede wszystkim redakcje serwisów Wirtualnej Polski. Według nieoficjalnych informacji pracę straci około stu osób. - Robimy wszystko, by proces ten był jak najszybszy i jak najmniej dotkliwy dla pracowników - podkreśla firma.

Jacek Świderski, prezes Grupy Wirtualna PolskaArticle

Jak podał serwis Trojmiasto.pl, we wtorek osoby z działu kadr wręczyły wypowiedzenia kilkudziesięciu pracownikom w gdańskim i warszawskim biurze Wirtualnej Polski. Zatrudnieni na umowę o pracę dostali trzymiesięczny okres wypowiedzenia, a współpracownicy - wynagrodzenie za najbliższy miesiąc. Każdy ze zwolnionych nie musi pracować w firmie w okresie wypowiedzenia. Cytowani przez Trojmiasto.pl pracownicy WP opowiadają, że już w styczniu pracę straciły pierwsze osoby, m.in. szefowie części działów portalu (m.in. Edukacja, Kultura i Muzyka).

Wirtualna Polska pod koniec stycznia została kupiona od Orange Polska za 383 mln zł przez Grupę o2 i fundusz Innova Capital. WP i o2 połączyły się w Grupę Wirtualna Polska. W momencie fuzji został zwolniony cały poprzedni zarząd i rada nadzorcza Wirtualnej Polski, natomiast trzon zarządu nowej spółki tworzą założyciele i szefowie o2 , a w razie nadzorczej znalazł się m.in. Łukasz Wejchert (więcej na ten temat). W pierwszej kolejności uruchomiono wspólne biuro sprzedaży, którym kieruje Joanna Pawlak wspólnie z menedżerami z WP i o2 (zobacz szczegóły).

Prezes Grupy Wirtualna Polska Jacek Świderski na konferencji prasowej w połowie lutego stwierdził, że firma w najbliższym czasie przeprowadzi przegląd swoich serwisów i te najmniej popularne będą zamykane lub łączone. Nie ukrywał też, że w firmie zostaną przeprowadzone zwolnienia, ale konkretów nie ujawnił (przeczytaj o tym więcej).

Świderski zapowiedział, że w dziale redakcyjnym Grupy WP będzie pracować ponad 250 osób, a w działach IT, badań i rozwoju - ok. 200. Nie chciał natomiast ujawnić, ile osób ogółem będzie zatrudnionych w firmie ani ile wynosiło zatrudnienie w WP i o2 przed połączeniem.

W grudniu ub.r. serwisy Wirtualnej Polski zanotowały 13,25 mln użytkowników i 2,2 mld odsłon krajowych, a strony Grupy o2 - 8,9 mln użytkowników i 709 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

We wtorek Jacek Świderski potwierdził portalowi Wirtualnemedia.pl informację o zwolnieniach, ale nie ujawnił, ile osób straci pracę.

- Zwolnienia w Grupie Wirtualna Polska były nieuniknione. Tym bardziej że konsolidują się firmy o podobnym profilu działalności. Robimy przy tym wszystko, by proces ten był jak najszybszy, jak najbardziej obiektywny i jak najmniej dotkliwy dla pracowników - stwierdził. - Wiemy, że rynek pracy nie jest łatwy i intensyfikacja działań oraz czas odgrywają tu dużą rolę. Równie ważne jest poczucie bezpieczeństwa finansowego. Stąd naszym odchodzącym pracownikom i współpracownikom gwarantujemy opcję finansową wykraczającą poza odprawy wynikające z obowiązujących przepisów - podkreślił.

Grupa WP proponuje też zwalnianym pracownikom udział w programie outplacementowym, którego prowadzenie zleciła zewnętrznej firmie. - W ramach tego programu oferujemy m.in. warsztaty podnoszące umiejętności pozwalające wyróżnić się na rynku pracy, kilkutygodniowe wsparcie w przygotowywaniu dokumentów aplikacyjnych oraz dotarciu do jawnych i ukrytych ofert pracy, pomoc w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej - wyliczył Świderski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Duże zwolnienia w Wirtualnej Polsce. „Chcemy zrobić to jak najszybciej”

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hjv
I tak większość ludzi w WP jest zatrudniona na umowach o dzieło itd. a nie na umowę o pracę. PiP już dawno powinien skontrolować tę firemkę
odpowiedź
User
insider
najsmieszniejsze były zapewnienia o2 ze beda szukac synergii:) te spotkania.. konsultacje... grupy robocze... powtarzane caly czas "kadra tworzy wartosc firmy", "zostawimy bliźniacze serwisy bo maja swoj target":) brawo za ten teatrzyk. jeszcze tylko zgodnie z zapowiedzia zacznijcie wdrazac pomysły przerabiane w WP przed dekadą.. dwa miesiace i wam sie odbije czkawką ten wasz eksperyment w megapanelu
odpowiedź
User
ciekawska
Czy w ostatnim czasie zwolnili również kogoś z O2.PL? Jak to nie?! No to niech ktoś mi wyjaśni czym team O2 zasłużył sobie na stołki ludzi z WP (bo już zapomniałam, któremu portalowi w ostatnich latach spadały wyniki, a któremu rosły)? Ech Michał, Michał - jak cie nie chcieli drzwiami to teraz pchasz się oknem na tę giełdę
odpowiedź