SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dużo pieniędzy w kasie miasta Gdańsk

37,8 mln zł - tyle wynosi nadwyżka budżetowa Gdańska za 2005 r.

W związku z większymi niż wcześniej planowano dochodami budżetu Miasta Gdańska na rok 2006, podczas najbliższej sesji Rady Miasta, gdańscy radni głosować będą nad podjęciem uchwały dotyczącej korekty budżetu - podano w komunikacie.

Do budżetu Gdańska wpłynęło bądź wpłynie dodatkowe 15,2 mln zł. Środki te pochodzą przede wszystkim z udziału we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych (9,4 mln). Do dyspozycji gminy pozostają również wolne środki na rachunku bankowym gminy, które na koniec 2005 r. wynosiły 62,5 mln. Część tych pieniędzy przeznaczono na zmniejszenie planowanego do zaciągnięcia kredytu (39,2 mln). Do dyspozycji pozostaje wspomniana nadwyżka w wysokości 37,8 mln zł.
 
Planuje się, że dodatkowe środki zostaną wykorzystane m.in. na:
Remonty placówek oświatowych (7 mln zł)
Zwiększony zakres remontów w budynkach komunalnych (6,4 mln)
Uruchomienie tramwaju wodnego Gdańsk-Sopot-Hel-Gdańsk (700 tys)
Budowę kolejnych iluminacji zabytków (772 tys)
Przejęcie nieruchomości GKS Wybrzeże w Gdańsku (600 tys)
Budowę placów zabaw dla dzieci (500 tys)
Wspólne patrole straży Miejskiej i Morskiego Oddziału Straży Granicznej (100 tys)

- Planowaliśmy 42-milionowy deficyt na zakończenie 2005 r. Jednak dobra koniunktura gospodarcza w Gdańsku, spadek bezrobocia, wysokie dodatkowe wpływy m. in. z PIT-ów, sprzedaż mienia miasta - lokali mieszkalnych, a także pieniądze z lokat bankowych, to wszystko pozwoliło na uzyskanie nadwyżki w wysokości 37 milionów złotych – powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

- Co istotne, Miasto na koniec grudnia 2005 r. zgromadziło na rachunkach bankowych dodatkowe środki pieniężne w wysokości 62,5 mln złotych, które stawiamy do dyspozycji Rady Miasta. Proponujemy te 62 miliony złotych oraz 15 milionów dodatkowych dochodów wydać w nastepujący sposób - zmniejszyć bankowy kredyt długoterminowy o około 40 mln złotych, zrealizować postulaty mieszkańców i radnych na kwotę 37 mln złotych – powiedział Skarbnik Gdańska Włodzimierz Pietrzak.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dużo pieniędzy w kasie miasta Gdańsk

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl