SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dyplomaci ojca Rydzyka

Szef Radia Maryja będzie kształcił kadry do naszych przyszłych służb dyplomatycznych.

Radio Maryja wielokrotnie krytykowało uległość polskich dyplomatów wobec Brukseli i Zachodu. Od września Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej założona w Toruniu przez o. Rydzyka chce kształcić przyszłych pracowników MSZ i ambasad. Czterosemestrowe zajęcia będą zaoczne, koszt jednego semestru - 2,5 tys. zł. Kandydaci na dyplomatów wysłuchają m.in. wykładów z katolickiej nauki społecznej, prawa dyplomatycznego i konsularnego oraz poznają tajniki protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre'u. Do wyboru będą mieli dwa języki obce, podało "Metro".

Nie każdy jednak może zostać słuchaczem szkoły kierowanej przed dyrektora Radia Maryja. Zainteresowani muszą mieć zaświadczenie od proboszcza. Później test i rozmowa kwalifikacyjna. Temat: Polska na tle sytuacji międzynarodowej po roku 1989 r. Wstęp na wykłady będą mieli ci, którzy przejdą pomyślnie wszystkie fazy selekcji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dyplomaci ojca Rydzyka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl