SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dyson: bezprzewodowy odkurzacz Cyclone V10 (wideo)

Brytyjska marka Dyson zaprezentowała bezprzewodowy odkurzacz Dyson Cyclone V10.

Article

Silnik cyfrowy Dyson V10 jest niemal o połowę lżejszy od swojego poprzednika, czyli modelu V8. Wiruje z prędkością do 125 tys. obr./min.

W porównaniu do V2, czyli pierwszej generacji silników Dyson, silnik cyfrowy Dyson V10 charakteryzuje się ponad trzykrotnie lepszym stosunkiem mocy do wagi. Podczas gdy V2 był silnikiem dwubiegunowym, model V10 ma osiem biegunów. Oznacza to, że silnik ten może przełączać się szybciej, co czyni go mniejszym i lżejszym. Przełącza się do 16 000 razy na sekundę.

Nowy wirnik diagonalny jest długi i wąski, co ma zapewniać lepszy przepływ powietrza. Inżynierowie Dyson nałożyli na siebie łopatki wirnika, co pozwoliło zwiększyć powierzchnię i wydajność. Silnik wymagał lekkiego i mocnego wałka, który byłby w stanie wytrzymać prędkości nawet do 125 tys. obr./min. Mając to na uwadze, inżynierowie Dyson zastosowali materiał ceramiczny, który twardnieje w temperaturze 1600 stopni Celsjusza i jest trzy razy twardszy niż stal przy o połowie mniejszej gęstości.

Silnik cyfrowy Dyson V10 ciągle dostosowuje się do warunków otoczenia. Wie na jakiej wysokości nad poziomem morza się znajduje oraz zna aktualne ciśnienie atmosferyczne i temperaturę, a także panujące warunki pogodowe. Wykorzystuje swoje czujniki ciśnienia, by móc określić, czy znajduje się na parterze, czy na piętrze. Wychwytuje różnicę pomiędzy wysokością stołu a podłogi. Silnik używa tych informacji do regulacji swojej pracy.

Nowy silnik umożliwił inżynierom Dyson obrót cyklonów i zbiornika o 90 stopni i ustawienie ich w linii prostej. Zapewnia to liniowy przepływ powietrza, co zwiększa moc ssania o 20% AW. Ponadto higieniczny mechanizm usuwania brudu pozwala jednym ruchem opróżnić zbiornik. Dodatkowo zwiększona o 40% pojemność zbiornika sprawia, że nie trzeba go tak często opróżniać.

Odkurzacz jest wyposażony w 14 cyklonów ułożonych wokół głównej osi urządzenia. Zapewnia to przepływ powietrza wewnątrz każdego cyklonu z prędkością ok. 193 km/h, generując 79 000G.

Inżynierowie Dyson połączyli filtry przed- i zasilnikowe w jedną szczelną jednostkę. Umożliwia to lepsze filtrowanie całego urządzenia oraz wychwytywanie 99,97% alergenów, w tym tak małych jak 0,3 mikrometra, dzięki czemu wydmuchiwane powietrze jest czystsze.

Zastosowana elektronika oraz system zarządzania baterią pozwalają bezprzewodowemu odkurzaczowi Dyson Cyclone V10 pracować do 60 minut. Ponieważ urządzenie posiada włącznik zamiast tradycyjnego przycisku włączania/wyłączania, silnik uruchamia się i zaczyna pracować z prędkością roboczą w ułamku sekundy.

Elektroszczotka została wyposażona w silnik umieszczony wewnątrz wałka. Szczotkę przeznaczoną do podłóg twardych wyposażono w miękkie, antystatyczne włókna węglowe, a szczotka z miękkim wałkiem do podłóg twardych usuwa jednocześnie duże zabrudzenia i drobny pył. Do wychwytywania dużych zabrudzeń służy duży wałek pokryty miękką tkaniną nylonową, natomiast za usuwanie pyłów odpowiadają antystatyczne włókna węglowe. Silnik szczotki umieszczony jest wewnątrz wałka, dzięki czemu odkurza się całą szerokością szczotki.

Bezprzewodowy odkurzacz Dyson Cyclone V10 będzie dostępny w sprzedaży od kwietnia 2018 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dyson: bezprzewodowy odkurzacz Cyclone V10 (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl