SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Działania RIAA jednak skuteczne

Kampania przeciw nielegalnej wymianie plików w sieciach P2P, jaką amerykańska organizacja RIAA uruchomiła w maju tego roku, okazuje się być skuteczna

Jak wynika z danych opublikowanych przez NPD, jeszcze w kwietniu 2003r. około 14,5 mln Amerykanów ściągało muzykę za pośrednictwem Internetu, natomiast w maju liczba ta spadła już do 12,7 mln. W czerwcu nastąpił dalszy spadek liczby mieszkańców USA nabywających muzykę online, do poziomu 10,4 mln osób. (więcej poniżej)
Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

       

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

W kwietniu aż 852 mln utworów zostało pobranych przez Internet, a w czerwcu liczba ta spadła już do 655 mln. Jak podaje NPD, kwiecień był miesiącem rekordowym, a z braku danych dotyczących maja można zakładać, że spadek liczby pobieranych piosenek w tym miesiącu był stosunkowo niewielki. Średnia liczba pobieranych piosenek na jednego użytkownika sieci P2P zmalała z 63 w kwietniu do 59 w czerwcu. Dane te sugerują, że choć wykruszają się okazjonalni „ściągacze” muzyki, to osoby które masowo pobierają muzykę przez sieci P2P, robią to nadal.

„Nasze dane wskazują, że kampania RIAA ma większy wpływ na osoby pobierające muzykę od czasu do czasu” – powiedział wiceprezes NPD, Russ Crupnick. Dodał także że zdecydowana większość osób pobierających muzykę z Internetu to użytkownicy sieci P2P, co sugeruje, że przynajmniej część z nich korzysta jednak z płatnych usług pobierania muzyki.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Działania RIAA jednak skuteczne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl