SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dzieci coraz wcześniej zaczynają korzystać z elektronicznych urządzeń

Średni wiek w którym dzieci zaczynają używać elektronicznych urządzeń spadł z 8,1 w 2005 roku do 6,7 obecnie - wynika z badania firmy NPD Group.

NPD przebadała w sondażu internetowym osoby powyżej 25. roku życia, posiadające swój dom i mające dzieci w wieku 4-14 lat.

Telewizory i komputery to najczęściej cytowane przez respondentów urządzenia elektroniczne, z których dzieci zaczynają korzystać najwcześniej (w wieku około 4-5 lat). Najpóźniej - w wieku około 9 lat - dzieci zaczynają używać odbiorników radia satelitarnego i przenośnych odtwarzaczy cyfrowych.

Dzieci średnio używają elektronicznych urządzeń przez około trzy dni na tydzień. Najwyższy poziom użytkowania zanotowano w przypadku telewizorów (5,8 dnia na tydzień), telefonów komórkowych (4,3) i DVR (4,1).

Najczęściej kupowanymi elektronicznymi urządzeniami są telefony komórkowe, aparaty cyfrowe i przenośne odtwarzacze cyfrowe. Niższy poziom zakupów zanotowano w przypadku urządzeń opierających się na najnowszych technologiach, takich jak odbiorniki radia satelitarnego, a także jeśli chodzi o starsze produkty, przykładowo kamery filmowe czy systemy karaoke. Natomiast 1/4 respondentów nie zakupiła żadnego elektronicznego urządzenia w ciągu dwunastu miesięcy poprzedzających badanie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dzieci coraz wcześniej zaczynają korzystać z elektronicznych urządzeń

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl