SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dzięki nowej ofercie depozytowej PKO BP pozyskał 8,4 mld zł

PKO Bank Polski dzięki nowej ofercie depozytowej wprowadzonej 22 września zebrał 8,4 mld zł od klientów detalicznych, poinformował prezes Jerzy Pruski w piątek.

Dzięki nowej ofercie depozytowej PKO BP pozyskał 8,4 mld zł

"Nowa oferta depozytowa była oparta na kompleksowej gamie produktów. Efekty tej akcji są bardzo dobre. Sprzedaż tych produktów wyniosła 8,4 mld zł od 22 września do 5 listopada. Mamy nadzieję, że bardzo ostro i na trwałe włączyliśmy się do konkurencji na tym rynku" - powiedział Pruski podczas konferencji prasowej.

Dodał, iż szacunki wskazują, że depozyty zebrane od osób nie będących dotychczas klientami PKO BP stanowią 60-70% depozytów ogółem. "To jest wysoki udział i sądzę, że on będzie rósł" - powiedział Pruski.

Wartość depozytów PKO BP wzrosła o 11% r/r do 92,5 mld zł na koniec września.

Depozyty bankowości detalicznej i prywatnej wzrosły o 7,8% w skali roku do 57,9 mld zł, depozyty MSP zwiększyły się o 16,4% do 7 mld zł, zaś rynku korporacyjnego o 30,9% do 17,2 mld zł.

Wartość środków zdeponowanych w PKO BP i PKO TFI wyniosła 103,4 mld zł na koniec września, co oznacza wzrost o 3,7% r/r. Aktywa PKO TFI zmniejszyły się w tym okresie o 33,4% do 10,9 mld zł.

Liczba rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych wyniosła ponad 6,3 mln, co oznacza wzrost o 145 tys. w skali roku.

Liczba kart wydanych przez bank wzrosła o 3,1% r/r do 7,47 mln, w tym kart kredytowych do 1,05 mln, tj. o 4,9% w skali roku.

Na koniec września bank miał 1218 placówek i 2287 bankomatów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dzięki nowej ofercie depozytowej PKO BP pozyskał 8,4 mld zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl