SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dziennikarska partyzantka?

Szefowa KRRiT skieruje przeciwko dziennikarce "Gazety Wyborczej" Agnieszce Kublik skargę do Rady Etyki Mediów

Szefowa KRRiT Danuta Waniek postanowiła skierować skargę do Rady Etyki Mediów przeciwko dziennikarce "Gazety Wyborczej" Agnieszce Kublik, Jak napisała w oświadczeniu Waniek "ze zdumieniiem ujrzałam wtorkowy w Gazecie Wyborczej swój wywiad, którego rzekomo udzieliłam red. Agnieszce Kublik. Okazuje się, że padłam ofiarą dziennikarskiej partyzantki, uprawianej bez zasad i standardów, których obowiązek przestrzegania nakłada na dziennikarzy kodeks etyczny. I to w gazecie, która te zasady ciągle bliźnim głosi, a jak się okazuje, w praktyce sama ich nie stosuje . Nie ulega również w kwestii, że działania dziennikarki Gazety Wyborczej naruszają przepisy art.10 ust.1 i art. 14 ust.1 prawa prasowego obowiązującego w naszym kraju".

W wywiadzie opublikowanym w GW można m.in. przeczytać, że Przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuta Waniek broni szefową departamentu prawnego Rady Janinę Sokołowską. Jej zdaniem urzędnik, którego Danuta Waniek nazywa "małym żuczkiem" nie mógł sam podejmować decyzji merytorycznych.

Jak tłumaczy Waniek z red.Agnieszką Kublik od dawna "staram się nie rozmawiać. Nauczona przykrym doświadczeniem, że zaskakiwana jestem pytaniami w różnych miejscach i okolicznościach, po czym publikacje zawierają półprawdy, zdania, wyrwane z kontekstu, ułożone według zapotrzebowania autorki".

- Wczoraj, gdy odebrałam telefon podczas podróży służbowej, znów zostałam oszukana. Rozmowa telefoniczna z red. Kublik miała luźny charakter i prowadziłam ją w dobrej wierze. Dziś rano okazało się, że tę luźną rozmowę dziennikarka, bez uprzedzenia nagrywała i opublikowała jako wywiad. Bez poinformowania mnie o tym, bez mojej zgody na publikację, bez autoryzacji -czytamy w oświadczeniu Waniek.

Jednocześnie szefowa KRRiT zarzuca, że wywiad został zmanipulowany.

- Rozmowa, którą prowadziłam w obecności swoich pracowników, została zmanipulowana w obrzydliwy sposób. Nie ma w nim całych akapitów, a zwłaszcza tego, w którym zarzucam Gazecie Wyborczej wywieranie nacisku politycznego na przebieg konkursu w TVP - pisze Waniek.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dziennikarska partyzantka?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl