SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dziennikarz trafi do więzienia

Skazany na więzienie dziennikarz nie złożył zażalenia

Skazany na 3 miesiące aresztu dziennikarz z podszczecińskich Polic Andrzej Marek nie złożył zażalenia na postanowienie sądu w jego sprawie. Tym samym uprawomocniło się orzeczenie szczecińskiego sądu o wykonaniu zawieszonej wcześniej kary.

Andrzej Marek potwierdził w sobotę w rozmowie z PAP, że tak jak deklarował wcześniej, nie złożył zażalenie na postanowienie sądu sprzed tygodnia i stawi się w terminie w zakładzie karnym.

Sądowe potwierdzenie uprawomocnienia się orzeczenia sądu może nastąpić najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia, ponieważ skazany teoretycznie mógł przesłać do sądu zażalenie pocztą. Jego publiczne oświadczenia nie są dla sądu wiążące.

Szczeciński Sąd Rejonowy na niejawnym posiedzeniu w dniu 6 lutego tego roku zarządził wykonanie kary trzech miesięcy więzienia orzeczonej wobec redaktora naczelnego "Wieści Polickich" Andrzeja Marka za zniesławienie tamtejszego urzędnika gminnego. W listopadzie ubiegłego roku na taką karę w zawieszeniu skazał dziennikarza szczeciński Sąd Okręgowy prawomocnym wyrokiem.

Wykonanie wyroku sąd uzależnił od przeproszenia poszkodowanego, czego Marek w wymaganym terminie nie uczynił.

Po uprawomocnieniu się orzeczenia w sprawie wykonania kary sąd ma dwa tygodnie na wydanie "zarządzenie o skierowaniu do wykonania kary". Po tym czasie do skazanego zostanie wysłane pismo o stawieniu się w zakładzie karnym.

Red. Marek zapowiedział wcześniej, że będzie dążył do kasacji wyroku, ponieważ jest niewinny.

Andrzej Marek publikował na początku 2001 roku w "Wieściach Polickich" artykuły, w których pisał m.in., że naczelnik wydziału promocji Urzędu Gminy w Policach prowadzi prywatną agencję reklamową. Krytycznie opisywał promocyjną działalność naczelnika, sugerując, że promuje on głównie własną osobę. Nagłośnił też rzekomą niegospodarność urzędnika.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dziennikarz trafi do więzienia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl