SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” dostaną premie za teksty zwiększające cyfrową prenumeratę

Serwis Wyborcza.pl (Agora) wprowadził nowy system motywowania swoich dziennikarzy: za pisanie tekstów, które przysparza firmie najwięcej cyfrowych prenumerat, pracownicy dostają nagrody finansowe - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Wnętrze redakcji „Gazety Wyborczej” w WarszawieArticle

To kolejna, tym razem wewnętrzna akcja „Gazety Wyborczej” i jej internetowego serwisu, mająca na celu podniesienie liczby prenumerat cyfrowych. W kwietniu br. przez krótki czas obowiązywała  40-procentowa ulga na treści cyfrowe. We wrześniu br. natomiast czytelnicy papierowego wydania „Gazety Wyborczej” mogli kupować półroczne cyfrowe subskrypcje do 80 procent taniej.

Agora idzie krok dalej: zaczęła motywować dziennikarzy „Gazety Wyborczej” by tak konstruowali treści na serwis Wyborcza.pl, aby przyciągały w jak największym stopniu cyfrowych prenumeratorów. Ci pracownicy, którzy wywiążą się najlepiej z zadania, otrzymują raz w miesiącu kilkuset złotowe nagrody pieniężne, wypłacane wraz z pensją.

Nie są to jednak nagrody uznaniowe: przyznający je redaktorzy opierają się na twardych danych z wewnętrznego systemu, który pokazuje, jaki tekst w ciągu miesiąca wywołał najwięcej interakcji czytelników. Jak się dowiadujemy, nagrody mają skłonić dziennikarzy do jeszcze mocniejszej współpracy z redaktorami i wydawcami serwisów, a przede wszystkim do osobistego dbania o to, by jak najlepiej promować swoje teksty m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych.

To nie jedyne dodatkowe wynagrodzenia dla dziennikarzy gazety. Od lat funkcjonuje system czysto uznaniowych nagród finansowych dla autorów najlepszych tekstów w papierowym i cyfrowym wydaniu, przyznawanych przez redaktorów.

Na koniec ub.r. z prenumeraty korzystało prawie 100 tys. użytkowników. Zarząd Agory spodziewa się, że na koniec 2017 roku ich liczba wzrośnie do 110 tys., zwiększą się też średnie wpływy ze sprzedanych prenumerat.

Według badania Gemius/PBI w czerwcu br. Wyborcza.pl miała 5,61 mln realnych użytkowników i 58,19 mln odsłon.

W 2016 roku Agora zanotowała 1 198,4 mln zł przychodów (o 0,8 proc. więcej niż w 2015 r.) i 13,2 mln zł straty netto (wobec 15,3 mln zł zysku netto rok wcześniej). Wpływy ze sprzedaży „Gazety Wyborczej” zmalały o 6,2 proc., a z reklam - o 21,6 proc., natomiast wzrosły przychody w kinach Helios, internecie i firmy outdoorowej AMS.

Dołącz do dyskusji: Dziennikarze „Gazety Wyborczej” dostaną premie za teksty zwiększające cyfrową prenumeratę

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość
A za przebranie się za murzyna lub ekologa - to ile będzie?
odpowiedź
User
Adam Jarecki
To jest dokładnie ten sam mechanizm, który wyśmiewa Dan Lyons w swoim "Fakapie", który właśnie wszedł na rynek księgarski. Treści online mają generować leady i to jest najważniejsze. W związku z tym najlepiej jest zamieszczać poradniki typu "7 ujęć twojego kotka, które zbiorą najwięcej lajków".
odpowiedź
User
zoo
ten kraj jest zbyt podzielony. GW kojarzy sie z KODem i Lewica wiec jest pytanie: Kogo nowego chcieliby zainteresowac lewicowymi tematami. Bo nie ukrywajmy jest wyrazny podział na te dwie grupy
odpowiedź