SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziewczyna z memu o pożarze będzie na nim zarabiała

Bohaterka słynnego mema "Disaster Girl" dzięki technologii NFT będzie mogła czerpać finansowe korzyści z tytułu praw do wizerunku. Już zainkasowała z tantiem 1,6 mln złotych.

Article

Na pierwszym planie spoglądająca w obiektyw ni to z satysfakcją, ni to złowieszczo kilkuletnia dziewczynka. Na drugiem planie - akcja strażaków, płonący dom, z którego najpewniej nic nie zostanie. Tak wygląda zdjęcie, które stało się kultowym w Internecie memem "Disaster Girl".

Dziewczynka z mema to Zoe Roth. Starsza już dziś dziewczyna postanowiła spróbować spieniężyć internetową popularność. Słynne zdjęcie wykonał jej ojciec, kiedy miała cztery lata.

"Disaster Girl" na aukcji

Pomogła jej w tym technologia NTF. Pozwala ona cyfrowo "podpisać" zdjęcie i czerpać  z tego korzyści majątkowe, z tytułu praw autorskich. Dzięki NTF właścicielka lub właściciel zdjęcia generuje cyfrowy certyfikat autentyczności, udowadniający prawa do własności i odróżniający od kopii.

Zdjęcie z tokenem z NFT zostało wystawione w sieci na aukcję, zostało kupione za 180 Etherów, czyli 1,63 mln złotych. Dziewczynka z mema zastrzegła, że kiedy zdjęcie będzie odsprzedawane dalej, do niej 10 proc. kwoty transakcji z tytułu tantiemów.

Dołącz do dyskusji: Dziewczyna z memu o pożarze będzie na nim zarabiała

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ciekawy
A to nie jest tak, że właścicielem zdjęcia jest jego autor? Także artykuł mocno naciągany.
odpowiedź
User
Widzisz i nie grzmisz
Tantiem nie tantiemów niebieskie mózgi.
odpowiedź
User
Mick
A to nie jest tak, że właścicielem zdjęcia jest jego autor? Także artykuł mocno naciągany.
Prawa majątkowe ma, dopóki ich nie odsprzeda. Autorskie prawa osobiste ma na zawsze, nawet jak nie jest już właścicielem zdjęcia.
odpowiedź